SVF apsveic četru banku apņemšanos izvest Latviju no krīzes

Apollo
0 komentāru

Starptautiskais valūtas fonds (SVF) un Eiropas Komisija (EK) apsveikusi četru lielāko Skandināvijas banku, kuras darbojas Latvijā, apņemšanos sekmēt finanšu stabilitāti Baltijas reģionā, portālu «Apollo» informēja EK.

SVF apsveic četru banku apņemšanos izvest Latviju no krīzes

Foto: Reuters/Scanpix

Bankas Stokholmā notikušajā koordinācijas sanāksmē no jauna apliecināja apņemšanos atbalstīt savas filiāles un meitasuzņēmumus Latvijā un sekmēt finanšu stabilitāti Baltijas reģionā. Šī apņemšanās kopā ar finansiālo palīdzību, ko Latvija saņem no Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā valūtas fonda (SVF), Pasaules Bankas un citiem divpusējiem un daudzpusējiem aizdevējiem, mazinās ekonomiskās krīzes ietekmi, palielinās investoru uzticību un palīdzēs Latvijai atgriezties uz ilgtspējīgas attīstības ceļa.

Nozīmīgākās bankas (DnB Nord, Nordea, SEB un Swedbank) pieņēma paziņojumu par principiem saglabāt savu darbību valstī un izpildīt likviditātes un kapitāla prasības savās filiālēs un meitasuzņēmumos Latvijā.

Tās vienojās  turpināt ciešu sadarbību un regulāru dialogu, lai panāktu konkrētākas divpusējas saistības pret pārraudzības iestādēm. Kopā ar starptautisko finansiālo atbalstu tas palīdzēs Latvijas banku sistēmai izturēt pašreizējo krīzi un ekonomikai atgriezties pie stabilas izaugsmes.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv