SVF pamet Ukrainu bez aizdevuma vienošanās

Apollo
6 komentāri

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ekspertu misija trešdien pameta Ukrainu bez vienošanās, lai atjaunotu 15,3 miljardu dolāru (8,2 miljardu latu) vērtā aizdevuma maksājumu piešķiršanu.

SVF pamet Ukrainu bez aizdevuma vienošanās

Foto:AFP/Scanpix

SVF 2010.gada jūlijā vienojās Ukrainai piešķirt 15,3 miljardu dolāru kredītlīniju, no kuras valsts divos maksājumos saņēmusi vien 3,4 miljardus dolāru (1,8 miljardus latu).

Fonds divus gadus atteicies Ukrainai piešķirt papildu finanšu līdzekļus, norādot, ka varasiestādes nav īstenojušas pietiekamas reformas.

SVF trešdien norādīja, ka Ukrainas valdība joprojām nav īstenojusi pietiekamus pasākumus, lai dabasgāzes sektorā ieviestu tirgus cenas vai uzlabotu banku sistēmas darbību.

Fonda misijas vadītājs Kristofers Džarviss pavēstīja, ka pārrunas ar Ukrainas varasiestādēm tuvāko nedēļu laikā turpināsies.

Savukārt Ukrainas premjerministrs Mikola Azarovs otrdien solīja tuvāko dienu laikā apmeklēt SVF galveno biroju Vašingtonā.

Analītiķi norāda, ka nespēja panākt vienošanos ar SVF var radīt nepieciešamību Ukrainai vērsties pie obligāciju tirgus, lai apmaksātu 2,4 miljardu dolāru (1,3 miljardu latu) parādsaistības, kuras nepieciešams finansēt šogad.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv