Sviesta vietā mēģina iesmērēt augu tauku maisījumu

Apollo
0 komentāru

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis Lietuvā ražota augu tauku maisījuma izplatīšanu, jo uz produkta iepakojuma ražotājs norādījis divus atšķirīgus nosaukumus – «Piena augu tauku maisījums» un «Sviests 62 %».

Sviesta vietā mēģina iesmērēt  augu tauku maisījumu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Kopumā apturēta 900 kilogramu produkta izplatīšana, portālu «Apollo» informēja PVD.

PVD norāda, ka piena augu tauku maisījums ir sviestam līdzīgs produkts, kuram ražošanas procesā piena sastāvdaļas daļēji aizvietotas ar augu taukiem, tādējādi produktu padarot lētāku patērētājam.

Lai produktu varētu saukt par sviestu, tam jāsatur vismaz 82 % piena tauku, tādēļ augu tauku maisījumu nosaucot par «Sviests 62 %» ražotājs maldina patērētāju.

 PVD inspektoru apturētais piena augu tauku maisījums ražots Lietuvas uzņēmumā «Varenos pienelis». Tas bija fasēts 20 kilogramu iepakojumos un paredzēts tirgošanai kā sveramā prece.

«Patērētājam ir tiesības zināt, par ko tas maksā naudu – par īstu sviestu vai par piena augu tauku maisījumu, tādēļ uzņēmumam «Mēmele PV» produktu jāpārmarķē ar atbilstošu nosaukumu vai jānosūta atpakaļ ražotājam», saka PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv