Svindāls izcīna zelta medaļu supergigantā

Par Vankūveras olimpisko spēļu čempionu kalnu slēpošanas supergiganta sacensībās piektdien kļuva divkārtējais Lielā kristāla globusa ieguvējs norvēģis Aksels Lunns Svindāls.

Aksel Lund Svindal

Uzvarētājs trasi veica minūtē un 30,24 sekundēs, iegūstot savu otro medaļu olimpiskajās spēlēs, jo iepriekš viņš bija otrais nobrauciena sacensībās.

Līdz ar to Norvēģijas kalnu slēpotāji turpina dominēt supergiganta disciplīnā. Iepriekš tas notika pateicoties Hjetilam Andrē Omotam, kurš šajā disciplīnā olimpiskajās spēlēs triumfēja trīs reizes.

Saspringta cīņa risinājās par otro vietu - sudraba godalgu, Svindālam zaudējot 0,28 sekundes, ieguva amerikānis Bode Millers, bet vēl par 0,03 sekundēm lēnāks bija amerikānis Endrjū Veibrehts, tiekot pie negaidītas bronzas godalgas. Līdz ar to ASV kalnu slēpotāji šajās olimpiskajās spēlēs jau tikuši pie sešām medaļām.

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika itālietis Verners Hīls, kurš Svindālam zaudēja 0,33 sekundes, bet vēl par 0,01 sekundi lēnāks bija mājinieku galvenais favorīts Ēriks Gajs. Sestajā vietā ierindojās Itālijas kalnu slēpotājs Kristofs Innerhofers, kuram sekoja viņa tautietis Patriks Staudahers un šveicietis Karlo Janka.

Neveiksmīgi startēja arī pārējie Šveices kalnu slēpotāji - nobrauciena čempions šajās olimpiskajās spēlēs Didjē Defago ieņēma 15. vietu, bet pašreizējais pasaules čempions šajā disciplīnā Didjē Kušs palika desmitajā vietā.

Smagu kritienu sacensībās piedzīvoja zviedru veterāns Patriks Jerbins, kurš nekavējoties ar helikopteru tika nogādāts slimnīcā. Sportists, kurš aprīlī kļūs 41 gadu vecs 1996. gada pasaules čempionātā uzvarēja supergigantā, bet 2007. gadā ieguva trešo vietu nobraucienā.

2008. gada decembrī viņš pēc trešās vietas Valgardēnas supergiganta sacensībās kļuva par vecāko sportistu, kurš kāpis uz goda pjedestāla Pasaules kausa izcīņas posmos.