«Swedbank» peļņa pērn — 59,1 miljons latu

Apollo
0 komentāru

«Swedbank» (iepriekšējais bankas nosaukums — Hansabanka) pagājušajā gadā nopelnījusi 59,1 miljonu latu, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir ievērojami mazāk. Vēl 2007. gadā Hansabankas grupas peļņa pārsniedza 100 miljonus latu.

«Swedbank» klientu skaits Latvijā turpināja augt un pērn pārsniedza 900 tūkstošu slieksni, gada beigās sasniedzot 969 tūkstošus. Šogad «Swedbank» plāno sveikt savu miljono klientu Latvijā.

Pateicoties darba efektivitātei un ilgtermiņa stratēģijai, arī 2008. gadā «Swedbank» ir spēcīgi peļņas rādītāji — 59,1 miljons latu. «Swedbank» ieņēmumi no pamatdarbības 2008. gadā — 221,6 miljoni latu, portālam «Apollo» pavēstīja bankā.

«Swedbank» Latvijas grupas aktīvi 2008. gadā pieauga par 435 miljoniem latu, sasniedzot 5496 miljonus. Līzinga nozares līdera «Swedbank Līzings» līzinga un faktoringa portfelis 2008. gadā sasniedzis 707 miljonus latu.

««Swedbank» patiesi lepojas, ka mums ir labākie klienti, labākie darbinieki un izcila organizācijas kultūra, kas papildus darba efektivitātei un kvalitatīvai biznesa veidošanai ir faktori 2008. gada veiksmīgiem rezultātiem,» saka «Swedbank» vadītājs Latvijā Māris Mančinskis. «Šogad visai nozarei un tautsaimniecībai jārēķinās, ka, ekonomikas lejupslīdei turpinoties, tās negatīvā ietekme diemžēl skars arvien plašāku iedzīvotāju un uzņēmēju daļu. Tāpēc primārais uzdevums šajā laikā ir vienota nākotnes vīzija un darbība ekonomikas atveseļošanai. Savukārt «Swedbank» kā sociāli atbildīgs uzņēmums jau izstrādājis kompleksus risinājumus klientiem, kuri var nonākt grūtības ekonomikas lejupslīdes dēļ, lai saglabātu klientu finanšu stabilitāti ilgtermiņā. Ekonomikas satricinājumu brīžos, kas šobrīd vērojami visā pasaulē, ir svarīgi būt kopā ar drošu partneri, kas spēj sniegt vajadzīgo atbalstu un piemērotākos risinājumus.»

«Swedbank» kredītportfelis 2008. gadā sasniedza 4591 miljonu latu. «Swedbank» grupas Latvijā kopējais noguldījumu apjoms, noslēdzot 2008. gadu, ir 1549 miljoni latu. Noguldījumu jomā pagājušajā gadā pieauga mūsdienīgu finanšu instrumentu izmantošana, piemēram, 38% no visiem noguldījumiem bankā depozītos veikti internetbankā.

«Swedbank» 2008. gadā saglabā līderpozīcijas Latvijas norēķinu karšu tirgū, kopumā karšu skaits pērn sasniedza 931 tūkstoti, no gada sākuma palielinoties par 38,9 tūkstošiem. «Swedbank» izdoto maksājumu un kredītkaršu apgrozījums 2008. gadā pieauga par 14%. «Swedbank» aktīvi turpināja attīstīt karšu apkalpošanas infrastruktūru, uzstādot 53 jaunus bankas automātus, kuru kopējais skaits pērn sasniedza 295, savukārt skaidras naudas iemaksu bankomātu skaits gada beigās sasniedza 67, kas ir trešā daļa no kopējā iekārtu skaita Latvijā. Gada beigās jau 45% no kopējo skaidras naudas iemaksu skaita tika veiktas bankas automātos.

2008. gadā «Swedbank» turpināja stiprināt līderpozīcijas elektronisko risinājumu jomā. «Swedbank» internetbanka ar 796 tūkstošiem lietotāju pērn atzīta par labāko gan Latvijā, gan Baltijā. Elektronisko norēķinu īpatsvars 2008. gadā jau ir tuvu maksimālajam un sasniedzis 97%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv