«Swedbank» šefs priecājas, ka atkal pieaug interese par kredītu ņemšanu

Apollo
0 komentāru

«Swedbank» valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis ir priecīgs, ka atkal pieaug iedzīvotāju interese par kredītu ņemšanu.

«Swedbank» šefs priecājas, ka atkal pieaug interese par kredītu ņemšanu

Foto: Reinis Oliņš/Apollo

«Priecājos par to, ka pēdējā laikā interese par kredītu ņemšanu pieaug, jo tas nozīmē, ka daļa mūsu valsts iedzīvotāju jau reāli izjūt ekonomiskās situācijas stabilizēšanos un apzinās gatavību uzņemties finansiālas saistības. Turklāt cilvēki sapratuši, ka nekustamais īpašums lētāks nepaliks un, ja mājokli vajag, tad tagad arī jāpērk. Lai šobrīd saņemtu hipotekāro kredītu, vajadzīgi regulāri, oficiāli ienākumi, reāla naudas summa pirmajai iemaksai un tāds materiālās nodrošinātības līmenis, lai pēc kredīta un citu saistīto izdevumu samaksas cilvēks varētu normāli dzīvot. Šogad izsniedzam arvien vairāk uzņēmumu kredītu, bet jāstrādā pie tā, lai šo segmentu vēl pastiprinātu,» intervijā laikrakstam «Diena» sacīja bankas vadītājs.

Mančinskis neapstiprina, ka bankai ir personu, kurām kredītus nedod, «melnais saraksts», taču norāda, ka banka nākotnē negrib sadarboties ar cilvēkiem kuru rīcība bijusi negodprātīga.

«Personas, kam ir daudzas nenokārtotas finansiālās saistības, nevar ņemt vēl vienu kredītu nevis tāpēc, ka būtu ietvertas «melnajā sarakstā» un banka naudu nedotu, bet tāpēc, ka šādiem cilvēkiem vienkārši nebūtu līdzekļu, no kā maksāt kredītus,» teica viņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv