«Swedbank» turpina ciest zaudējumus. Atlaidīs ap 3600 darbinieku

Apollo
0 komentāru

Viena no Zviedrijas lielākajām bankām «Swedbank» turpina ciest ievērojamus zaudējumus un plāno atlaist ap 3600 darbinieku. Atlaišana galvenokārt skars Baltijas valstis, vēsta «Reuters».

Swedbank

Foto: Reuters/Scanpix

Latvijā «Swedbank» otro ceturksni noslēdza ar zaudējumiem 169 miljonu latu apmērā, portālu «Apollo» informēja Latvijas «Swedbank» pārstāve Kristīne Jakubovska. Viņa norādīja, ka bankas zaudējumus ietekmējusi makroekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī.

Latvijas «Swedbank» peļņa no pamatdarbības pirms uzkrājumu veikšanas otrajā ceturksnī sasniedza 33 miljonus latu, kas ir par 25% vairāk nekā pirmajā ceturksnī, uzsvēr bankas pārstāve.

Kā ziņo «Reuters», «Swedbank» grupa otro ceturksni noslēgusi ar zaudējumiem, kas bijuši lielāki, nekā plānots.

«Swedbank» norādījusi: lai samazinātu izmaksas, būs jāatlaiž arī darbinieki. Kopumā banka plāno atlaist ap 3600 darbinieku, un tas lielākoties attieksies tieši uz Baltijas valstīm, ziņo «Reuters». Pagājušā gada beigās grupā strādājis 21 000 darbinieku.

Jakubovska norādīja, ka pirmā pusgada laikā Latvijas «Swedbank» darbinieku skaits samazinājies par 8,3%. «Liekās kapacitātes samazināšana un izmaksu efektivitātes nodrošināšana paliek viens no svarīgākajiem uzdevumiem arī nākamajos ceturkšņos. Produktivitātes uzlabošanas aktivitātes iekļauj darbinieku skaita optimizāciju, atalgojuma izmaksu samazināšanu, kā arī filiāļu tīkla optimizāciju, tāpat kā citu administratīvo izmaksu samazināšanu,» informēja Latvijas «Swedbank» pārstāve.

Jau ziņots, ka līdz ar makroekonomiskās situācijas pasliktināšanos Latvijā AS «Swedbank» 2009. gada pirmo ceturksni noslēdza ar zaudējumiem 37 miljonu latu apmērā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv