«Swedbank» zaudējumi trešajā ceturksnī — 88 miljoni latu

Apollo
0 komentāru

Lai gan parādījušās pirmās makroekonomikas stabilizēšanās pazīmes, lejupslīdes ietekme uz «Swedbank» darbības rezultātiem joprojām ir jūtama.

«Swedbank» zaudējumi trešajā ceturksnī — 88 miljoni latu

Foto: Lita Krone/LETA

«Swedbank» operacionālā peļņa (peļņa pirms uzkrājumiem un nodokļiem) šā gada trešajā ceturksnī bijusi 20 miljoni latu, savukārt neto zaudējumi ir 88 miljonu latu apmērā, portālu «Apollo» informēja «Swedbank» preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Pamatdarbības ieņēmumi šajā periodā ir 41 miljons latu,  samazinājums par 14% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni. Saimnieciskās darbības izdevumi ir 21 miljons latu, un šie izdevumi salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni pieauguši par 39%. Taču, neņemot vērā vienreizējo efektu, kas radies, vienādojot grāmatvedības principus grupas ietvaros, kā arī virkni ieguldījumu norakstīšanu, lai pielāgotos ekonomikas aktivitātes izmaiņām, ienākumi trešajā ceturksnī ir 35 miljoni latu, savukārt izdevumi — 15 miljoni latu.

Šā gada deviņos mēnešos pamatdarbības ienākumi samazinājušies par 18%, sasniedzot 128 miljonus latu, savukārt izdevumi samazinājušies par 16%, sasniedzot 53 miljonus latu, kā rezultātā sasniegts labs izdevumu ienākumu rādītājs 41,8%.

Pielāgojoties mazākiem biznesa apjomiem, gada pirmajos deviņos mēnešos darbinieku skaits tika samazināts par 25% un filiāļu skaits — par 13%.

Trešajā ceturksnī izsniegto kredītu apjoms «Swedbank» samazinājies par 7%. Depozītu apjoms samazinājies par 8%.

Lai gan vērojamas pirmās pazīmes par kavējumu lēnāku pieaugumu, izsniegto kredītu kvalitāte un tīrie kredītu zaudējumi šā brīža darbības vidē joprojām ir galvenie rezultātus noteicošie faktori. «Swedbank» tīrie kredītzaudējumi Latvijā trešajā ceturksnī ir 120 miljoni latu. Nedrošo kredītu apjoma palielināšanās temps šajā periodā ir mazinājies.

«Pasaulē jau vērojamas pirmās stabilizācijas pazīmes, tomēr jāņem vērā, ka atgūšanās būs lēna. Latvija ekonomikas apjomu ziņā atgriezusies aptuveni 2005. gada līmenī. Tas, ko šajā laikā gaida sabiedrība no tiem, kuri ir priekšplānā, tostarp bankām, ir risinājumi, kompetence un atbildība,» uzskata «Swedbank» valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

«Kā Latvijas finanšu tirgus līderis šajā laikā savu uzdevumu redzam — strādāt pēc iespējas tuvāk mūsu klientiem un sniegt piemērotākos risinājumus, tāpēc lielu uzmanību pievēršam darba efektivitātes pastāvīgai uzlabošanai, lai būtu spēcīgs partneris saviem klientiem. «Swedbank» klientu skaits Latvijā šajā ceturksnī sasniedza miljonu, un mums arī šajos ekonomikas apstākļos ir svarīgi sniegt klientiem labāko servisu, kas mūsdienās izpaužas arī kā piemērotākie risinājumi, efektīvāko alternatīvu nodrošināšana un ekspertu kompetence,» turpina valdes priekšsēdētājs.

«Swedbank» eksperti prognozē: tuvākajos mēnešos sagaidāms, ka Latvijā turpināsies parādsaistību samazināšanās. Bankas analītiķi uz gada beigām paredz, ka nedrošo kredītu apjoma pieaugums samazināsies, un sagaida, ka 2009. gads paliks pagātnē kā kredītu zaudējumu ziņā visgrūtākais gads.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv