Tabūns par grozījumiem Imigrācijas likumā: nevajag pūderēt smadzenes

Apollo
0 komentāru

Parlamentā ceturtdien notiek visnotaļ asas debates par iespējamajiem grozījumiem Imigrācijas likumā, kas nosaka izdevīgus nosacījumus ārvalstniekiem un viņu ģimenes locekļiem, ja tie veiks investīcijas Latvijas ekonomikā.

Tabūns par grozījumiem Imigrācijas likumā: nevajag pūderēt smadzenes

Foto: Lita Krone/LETA

Saeimas deputāts Pēteris Tabūns (TB/LNNK) uzrunā no parlamenta tribīnes asi vērsās pret jebkādiem grozījumiem, kas atvieglotu ārvalstnieku uzturēšanos Latvijā.

«Elementāra lieta – bez patriotisma nebūs elementāras ekonomikas un tautas pārticības. Tie cilvēki [uzņēmēji no Austrumiem], kas šeit atbrauks, izmantos Latvijas dotos labumus, bet viņi pat valodu neiemācīsies. Zaudējumi būs desmitkārtīgi, simtkārtīgi, nekā tas, ko iegūsim,» - tā Saeimas deputāts.

«Jā, pārdosim īpašumus un būsim laimīgi. Vai latvietim te vispār kaut kas piederēs? Gudrie saka, ka pat maza nodevība rada daudz posta. Nevajag te pūderēt smadzenes, ka tie daži investori mums palīdzēs,» emocionāli pauda deputāts.

Grozījumi Imigrācijas likumā paredz piedāvāt piecu gadu uzturēšanās atļaujas ārvalstniekiem un viņu ģimenes locekļiem, ja viņi veiks investīcijas Latvijas ekonomikā, piemēram, veicot noteiktu ieguldījumu kapitālsabiedrības pamatkapitālā vai par noteiktu summu iegādājoties nekustamo īpašumu.

Tie ārvalstnieki, kas piecus gadus būs nepārtraukti uzturējušies Latvijas teritorijā, varēs pieprasīt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv