Tagad dzimstošie puikas dzīvos ilgāk nekā meitenes

Apollo
0 komentāru

Tagad dzimstošie puikas dzīvos ilgāk nekā meitenes, jo sieviešu dzīvesveids kļūst aizvien neveselīgāks, aprēķinājuši britu eksperti.

Tagad dzimstošie puikas dzīvos ilgāk nekā meitenes

Foto: Scanpix/Reuters

Līdz šim sieviešu mūža ilgums bija par aptuveni sešiem gadiem lielāks nekā vīriešu, pateicoties veselīgākam dzīves veidam un sievišķo hormonu labvēlīgajai ietekmei.

Taču sieviešu vidū pieaug alkohola lietošanas apjoms, plaušu vēža izplatība un aptaukošanās problēma, līdz ar to nākamajā paaudzē mūža ilguma atšķirības starp sievietēm un vīriešiem varētu mainīties.

Lielbritānijas Nacionālā statistikas biroja populācijas prognožu eksperti paredz, ka puikas, kas pašlaik ir 12 gadu veci, nodzīvos vidēji līdz 87 gadu vecumam.

Tomēr jaunāki zēni nodzīvos vēl ilgāk, savukārt meiteņu prognozējamā mūža ilguma pieaugums apstāsies.

Tas saistīts ar faktu, ka vīriešu dzīvesveids pēdējās desmitgadēs ir kļuvis veselīgāks, būtiski samazinoties smēķētāju un smagajā rūpniecībā strādājošo skaitam, kā arī uzlabojoties sirdsslimību ārstēšanas metodēm.

Savukārt sievietes aizvien biežāk pievēršas neveselīgiem paradumiem, taču sievietes organisms ir daudz uzņēmīgāks pret smēķēšanas, alkohola un aptaukošanās kaitīgajām sekām.

Šāda vecuma prognoze gan attiecas tikai uz tiem puišiem, kuriem veiksmīgi izdosies sasniegt 30 gadu vecumu, jo pusaudžu gados un jaunībā vīrieši ir daudz pārgalvīgāki nekā sievietes, kam nereti ir letālas sekas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

31.05.2016
Ienākt apollo.lv