«Tata Motors»: Globālajā autorūpniecības sektorā saskatāmas atveseļošanās pazīmes

Apollo
0 komentāru

Indijas lielākā autobūves kompānija «Tata Motors Ltd.» globālajā autorūpniecības sektorā saskata atveseļošanās pazīmes, otrdien paziņoja autoražotāja vadītājs Ratans Tata.

«Mēs redzam pirmās atveseļošanās pazīmes, taču mums ir jāstrādā ļoti cītīgi, lai to panāktu,» norādīja Tata. «[Lielbritānijas ekskluzīvo automašīnu ražotāja] «Jaguar Land Rover» iegāde tiek uzskatīta par pārāk ambiciozu vai pārāk dārgu. Es tam nepiekrītu. «Tata Motors» un «Jaguar Land Rover» tiks izveidota kā restrukturizēta un efektīva kompānija. Mēs tagad esam globāls uzņēmums, taču mums ir jāstājas pretī grūtībām,» ikgadējā kompānijas akcionāru sanāksmē sacīja Tata. Viņš pavēstīja, ka saskata pozitīvas pazīmes arī attiecībā uz «Jaguar Land Rover», piebilstot, ka kompānijā tiek gatavoti jauni produkti.

Savukārt šomēnes «Tata Motors» paziņoja, ka Lielbritānijas ekskluzīvo automašīnu ražotājam piešķir papildu finansējumu 175 miljonus sterliņu mārciņu (141,7 miljonus latu). Tāpat Tata arī uzsvēra, ka kompānijai ir nepieciešams samazināt izdevumus un uzlabot rentabilitāti.

Jau ziņots, ka «Tata Motors» iepriekšējā biznesa gadā, kas noslēdzās martā, strādāja ar 25 miljardu rūpiju (252,5 miljonu latu) zaudējumiem, salīdzinot ar 21,7 miljardu rūpiju (219,1 miljona latu) peļņu gadu iepriekš.

Tādējādi «Tata Motors» ar zaudējumiem noslēdza pirmo biznesa gadu kopš 2001.gada.

Zaudējumi galvenokārt tiek skaidroti ar kompānijai piederošā zīmola «Land Rover» pārdošanas apjoma kritumu globālās ekonomikas lejupslīdes laikā.

Kā ziņots, «Tata Motors» Lielbritānijas autoražotājus «Jaguar» un «Land Rover» par 2,3 miljardiem dolāru (1,1 miljardu latu) 2008.gada jūnijā iegādājās no ASV autobūves koncerna «Ford Motor Co.».

«Tata Motors»: Globālajā autorūpniecības sektorā saskatāmas atveseļošanās pazīmes

Foto: Tata Motors

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv