Tauta nevar ievēlēt parlamentu, kas tīk, bet grib vēlēt prezidentu? Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

«Apollo» aptaujātie cilvēki runā skeptiski par iespēju tautai tuvākajā nākotnē vēlēt savu prezidentu. Tomēr tie, kuri uzskata, ka Latvijā būtu jāievieš šāda kārtība, ir pārliecināti, ka tautas vēlētam prezidentam noteikti jābūt pirmām kārtām spēcīgai personībai ar iemaņām uzņēmējdarbībā. 

Uzņēmēja no Ventspils Madara «Apollo» sacīja, ka noteikti atbalsta ideju par tautas vēlētu prezidentu, taču, viņasprāt, šim cilvēkam «jābūt spēcīgai autoritātei». «Arī vēsturiski tā ir bijis — ja valsti vada spēcīga personība, tad tam ir kāda jēga,» uzskata Madara.

Savukārt Valsts meža dienesta darbinieks Ilmārs portālam «Apollo» atklāja, ka patlaban neuzskata par iespējamu idejas par tautas vēlētu prezidentu īstenošanu: «Šobrīd — nē. Tas neko nemainīs, jo arī tautai jāmainās.»

Konsultants Aigars domā, ka patlaban šādas ieceres realizēšana nav iespējama. «Ja tauta nevar ievēlēt tādu parlamentu, ar ko vairākums cilvēku būtu apmierināti… Neesmu pārliecināts, ka šīs valsts tauta to [ievēlēt prezidentu] var,» «Apollo» pastāstīja Aigars.

Arī pedagoģe Anita ir skepses pilna, runājot par tautas vēlētu prezidentu. Viņa neatbalsta šādu ieceri, jo «latvieši pašlaik ir kūtri» savos lēmumos.

Savukārt arodbiedrības «Enerģija» vadītāja Jevgēņija Stalidzāne uzskata, ka tieši tautai būtu jāievēl savs prezidents. «Tauta nav tik dumja, lai neprastu izvēlēties,» uzskata Jevgēņija.

«Apollo» jau vēstīja, ka aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju labprāt vēlētos tautas vēlētu prezidentu (LTV Panorāma).

Savukārt oktobra sākumā veiktās «Latvijas Reitingi» aptaujas rezultāti liecina, ka vairāk nekā 77% aptaujāto vēlētos Valsts prezidentu izvēlēties paši.

Gadījumā, ja rīt Latvijā notiktu Valsts prezidenta vēlēšanas, pašreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers tajās kandidētu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv