TB/LNNK uzteic Dombrovska iniciatīvu par kredītņēmēju aizsardzību

Apollo
0 komentāru

Apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) apsveic premjerministru Valdi Dombrovski (JL) par viņa iniciatīvu hipotekāro kredītņēmēju aizsardzības jomā, taču uzskata, ka likumu grozījumi ir nedaudz novēloti.

Gaidis Bēržiņš

Gaidis Bēržiņš.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tomēr apvienība uzsver: labi, ka premjers beidzot uzņēmies iniciatīvu to sagatavošanā, portālu «Apollo» informēja TB/LNNK.

«Mūsu apvienība jau gandrīz gada garumā ir iestājusies par ātru un efektīvu risinājumu ieviešanu to grūtībās nonākušo hipotekāro kredītņēmēju aizsardzībai, kuri kredītus ņēmuši sava vienīgā mājokļa iegādei. Ir pilnīgi skaidrs, ka līdzšinējā sistēma, kas bankām deva iespēju kredītu nemaksātājiem ne tikai atņemt ieķīlāto īpašumu, bet turpināt piedzīt ar ķīlas pārdošanu nesegto kredīta summu, šos cilvēkus iedzina «pelēkajā» ekonomikā,» uzsver TB/LNNK priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš.

Viņš arī norāda, ka pašām bankām jāuzņemas zināma atbildība par savulaik pieļauto nekustamā īpašuma tirgus «karsēšanu», pa labi un kreisi dāvājot kredītus spekulatīvajiem darījumiem ar nekustamo īpašumu.

«Vieglprātību kredītu izsniegšanā Baltijas valstīs tagad ir atzinis, piemēram, arī «Swedbank» vadītājs Maikls Volfs. Jāņem vērā, ka tirgus burbuļa apstākļos kredītņēmēji nonāca neapskaužamā situācijā, jo bija spiesti ievērojami pārmaksāt, lai varētu nodrošināt savai ģimenei jumtu virs galvas,» atzīst  Gaidis Bērziņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv