Teātra balvas «Spēlmaņu nakts» nominantu saraksts

Apollo
0 komentāru

15 nominācijas:

Teātra balvas «Spēlmaņu nakts» nominantu saraksts

Publicitātes foto.

1. Gada dramatiskā teātra izrāde:

  • «HANANA», Germana Grekova lugas iestudējums Liepājās teātrī, režisors Dž.Dž. Džilindžers;
  • «MIRUŠĀS DVĒSELES», Nikolaja Gogoļa lugas iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Kirils Serebreņņikovs;
  • «PLŪDI UN SAULGRIEŽI STRAUMĒNU SKAŅĀS» poēmas atskaņojums pēc Edvarta Virzas poēmas «Straumēni» motīviem Valmieras drāmas teātrī, režisors Viesturs Meikšāns;
  • «ZIEDONIS UN VISUMS», Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis.

2. Gada latviešu autora iestudējums

  • «MELNAIS PIENS», Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis;
  • «SKRODERDIENAS SILMAČOS», Rūdolfa Blaumaņa lugas iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisore Indra Roga;
  • «PLŪDI UN SAULGRIEŽI STRAUMĒNU SKAŅĀS», poēmas atskaņojums pēc Edvarta Virzas poēmas «Straumēni» motīviem Valmieras drāmas teātrī, režisors Viesturs Meikšāns;
  • «ZELTA ZIRGS», Raiņa saulgriežu pasakas par tagadni iestudējums Valmieras teātrī, režisors Viesturs Meikšāns;
  • «ZIEDONIS UN VISUMS», Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis.

3. Gada izrāde bērniem vai jauniešiem

  • «Ērkšķrozīte», Reina Agura skatuves versija Brāļu Grimmu pasakai, Latvijas Leļļu teātra iestudējums, režisors Reins Agurs;
  • «Jērādiņa», Alberta Kronenberga stāsta iestudējums Dailes teātrī;
  • «Ka tavu tēti», Milenas Bogovacas lugas iestudējums Dailes teātrī, režisore Laura Groza;
  • «Miskastes bērns», teātra «Skatuve» iestudējums, režisors Ivars Lūsis;
  • «Vasaras sala», radošā apvienība «Nomadi», Mārtiņš Eihe, Krista Burāne, Juta Vanaga, Kristīne Vītola.

4. Gada režisors

  • Dž.Dž. Džilindžers Germana Grekova «Hanana» iestudējums Liepājas teātrī;
  • Alvis Hermanis «Ziedonis un Visums» iestudējums Jaunajā Rīgas teātrī;
  • Viesturs Meikšāns, «Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās» iestudējums pēc Edvarta Virzas poēmas «Straumēni» motīviem Valmieras drāmas teātrī;
  • Indra Roga, Rūdolfa Blaumaņa «Skroderdienas Silmačos» iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Kirils Serebreņņikovs, Nikolaja Gogoļa «Mirušās dvēseles» iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī.

5. Gada scenogrāfs

  • Gints Gabrāns, Deivida Harovera «Melnais strazds"  iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Ivars Noviks, Otari Bagaturijas «Karalis Līrs nabagmājā» iestudējums Valmieras drāmas teātrī;
  • Aigars Ozoliņš,  Zigmāra Liepiņa, Kaspara Dimitera «Vadonis» iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Reinis Suhanovs, Grigorija Gorina «Tils Pūcesspieģelis» iestudējums Dailes teātrī;
  • Mārtiņš Vilkārsis, Rūdolfa Blaumaņa «Skroderdienas Silmačos» iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī.

6. Gada kostīmu mākslinieks/māksliniece

  • Anna Heinrihsone,  Fridriha Šillera «Marija Stjuarte» iestudējums Valmieras drāmas teātrī;
  • Kristīne Pasternaka, Grigorija Gorina «Tils Pūcesspieģelis» iestudējums Dailes teātrī;
  • Kirils Serebreņņikovs, Nikolaja Gogoļa «Mirušās dvēseles» iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Kristīne Vītola, Leonīda Beļavska «Jubilejas kultenis» iestudējums Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī;
  • Ilze Vītoliņa, Germana Grekova «Hanana» iestudējums Liepājas teātrī.

7. Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē

  • Aleksandrs Manockovs, mūzika  Nikolaja Gogoļa «Mirušās dvēseles» iestudējumam Latvijas Nacionālajā teātrī; 
  • Jēkabs Nīmanis, mūzika «Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās» pēc Edvarda Virzas poēmas «Straumēni» motīviem iestudējums Valmieras drāmas teātrī;
  • Kārļa Lāča mūzikas izmantojums izrādē «Hanana» Liepājas teātrī;
    Mārtiņa Meiera mūzikālais noformējums izrādē «Zelta zirgs» Valmieras drāmas teātrī;
  • Kristapa Rasima muzikālais noformējums izrādē «Tils Pūcesspieģelis» Dailes teātrī.

8.Gada aktrise.

  • Daiga Kažociņa, loma Katrīna Deivida Oberna «Pierādījums», režisors Valters Sīlis;
  • Inese Kučinska, loma Ausma Hanana izrādē «Hanana», režisors Dž.Dž. Džilindžers;
  • Dita Lūriņa, loma Antonija Rūdolfa Blaumaņa «Skroderdienas Silmačos», režisore Indra Roga;
  • Elīna Vāne loma Elizabete Fridriha Šillera «Marija Stjuarte» iestudējumā, rež.Oļģerts Kroders;
  • Guna Zariņa, loma Sofija izrādē «Jāņonkulis», režisore Māra Ķimele, lomas izrādē «Skolotājs Jāps un klase», režisori Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš.

9. Gada aktieris

  • Andris Keišs, loma Astrovs izrādē «Jāņonkulis», režisore Māra Ķimele;
  • Normunds Laizāns, loma Rejs Deivida Harovera «Melnais strazds», režisors Ģirts Ēcis;
  • Tālivaldis Lasmanis, loma Krišjānis Alvja Lapiņa «Eldorado», režisors Varis Brasla un Sandro loma Otari Bagaturija «Karalis Līrs nabagmājā», režisors Otari Bagaturija;
  • Voldemārs Šoriņš, loma Voldemārs Ursa Vidmera «Topdogi», režisors Juris Rijnieks un loma Trimdas Kārlis Ulmanis Zigmāra Liepiņa, Kaspara Dimitera «Vadonis», režisors Edmunds Freibergs; 
  • Kaspars Znotiņš,  loma Ziedonis izrādē «Ziedonis un Visums», režisors Alvis Hermanis.

10. Gada aktrise otrā plāna lomā

  • Indra Briķe,  loma Edna Mario Fratti «Rīt manas kāzas», režisors Mihails Gruzdovs;
  •  Dace Eversa, loma Saulcerīte Raiņa «Zelta zirgs», režisors Viesturs Meikšāns;
  • Lilita Ozoliņa, loma Marina Milenas Bogavacas «Ka tavu tēti», režisore Laura Groza;
  • Inga Siliņa, loma Žaneta izrādē «Vīns un nezāles», režisors Viesturs Meikšāns;
  • Liena Šmukste, loma izrādē «Melnais piens», režisors Alvis Hermanis.

11. Gada aktieris otrā plāna lomā

  • Mārtiņš Brūveris, loma izrādē «Novakars. Kopsavilkums» un lomas - Maņilova sieva, znots, zirgs, suns-  izrādē «Mirušās dvēseles», režisors Kirils Serebreņņikovs;
  • Felikss Deičs, loma Arkadijs izrādē «Karalis Līrs nabagmājā», režisors Otars Bagaturija;
  • Kaspars Gods, loma Harijs Hanana izrādē «Hanana», režisors Dž.Dž. Džilindžers;
  • Ivars Krasts, lomas Asaris un Zakirovs izrādē «Spēlējot upuri», režisore Ilze Olingere;
  • Artūrs Skrastiņš, loma Klāss  izrādē «Tils Pūcesspieģelis», režisors Mihails Gruzdovs.

12. Gada jaunie skatuves mākslinieki

  • Laura Groza, režija iestudējumos  Noras Ikstenas «Regīna» un Milenas Bogavacas «Ka tavu tēti» Dailes teātrī;
  • Anete Krasovska, loma Mazais Milenas Bogavacas «Ka tavu tēti» Dailes teātrī;
  • Vladislavs Nastavševs, režija Ivana Buņina «Mitjas mīlestība» iestudējums neatkarīgajā teātrī «Dirty Deal» ;
  • Madara Saldovere, loma Una izrādē  Devida Harovera «Melnais strazds», Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Valters Sīlis, režija iestudējumā Deivids Oberns «Pierādījums» Latvijas Nacionālajā teātrī.

13. Gada spilgtākā debija

  • Jānis Balodis, dramaturģija iestudējumos «Klusā daba», «Bikts» (4.stāsta autors) neatkarīgajā teātrī «Dirty Deal» ;
  • Dita Bēniņa, leļļu māksliniece „Novakars. Kopsavilkums“ Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Jurijam Djakonovam par sezonas debiju lomās iestudējumos «Bikts», «Klusā daba», «Mitjas mīlestība» neatkarīgajā teātrī «Dirty Deal» ;
  • Mārcis Lācis, debija režijā «Novakars.Kopsavilkums» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Elmārs Seņkovs, debija režijā «Klusā daba», «Bikts» neatkarīgajā teātrī «Dirty Deal».

14. Gada baleta mākslinieks/māksliniece

  • Sabīne Guravska, loma Princese Aurora izrādē «Apburtā princese» Latvijas Nacionālajā operā
  • Jūlija Gurviča,  loma Princese Aurora izrādē «Apburtā princese» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Juka Mijake, loma Princese Florīna izrādē «Apburtā princese» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Iļjana Puhova, loma Ceriņu feja izrādē «Apburtā princese» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Ringolds Žigis, loma izrādē «Aplam» Latvijas Nacionālajā operā.

15. Gada kustību mākslinieks

  • Ingrīda Lūre  izrādē «Beigta balle», režisors – Rolands Augustins(Atkočūns), Liepājas teātris;
  • Alberts Kivlenieks izrādē «Vadonis», režisors Edmunds Freibergs, Latvijas Nacionālais teātris;
  • Inga Krasovska izrādē «Ja mana sieva uzzinās», režisors Dž. Dž. Džilindžers, Dailes teātris;
  • Linda Mīļā izrādē «Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās» pēc Edvarda Virzas poēmas «Straumēni» motīviem iestudējums, režisors Viesturs Meikšāns, Valmieras drāmas teātris;
  • Inga Raudinga izrādē «Lietu kārtība», režisore Inese Mičule, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris.

* Teātra balvas «Spēlmaņu nakts» ekspertu komisijas sēdes lēmums / 2010.gada 16.jūnijā / sēdē piedalās - Ingrīda Burāne, Anda Burtniece,Daina Dumpe, Inga Fridrihsone, Mārīte Gulbe, Ilze Kļaviņa, ekspertu komisijas sekretāre, protokolētāja, Undīne Preisa, Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve, Edgars Raginskis, Sarma Rozenberga, Jānis Siliņš, ekspertu komisijas priekšsēdētājs.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv