Tehnisku problēmu dēļ haoss gaisa satiksmē Lielbritānijā

Apollo
2 komentāri

Tehniskas problēmas Lielbritānijas gaisa satiksmes kontroles sistēmā sestdien plašā mērogā izraisījušas reisu aizkavēšanu un atcelšanu visā valstī.

Tehnisku problēmu dēļ haoss gaisa satiksmē Lielbritānijā

Foto: Reuters/Scanpix

Londonas Hītrovas lidosta atcēla 60 rīta reisu, Getvikā aizkavēti 20% reisu, par problēmām ziņo arī lidostas no Glāzgovas līdz Dublinai.

«Inženieri strādā pie iespējami ātrāka problēmas risinājumu, taču tā dēļ ir zināmas aizkavēšanās,» pavēstīja Lielbritānijas gaisa satiksmes kontroles aģentūra NATS.

Aģentūra norāda, ka tās kontroles centrā Anglijas dienvidos radušās grūtības pārslēgties no nakts uz dienas operācijām.

«Naktī, kad ir kluss, mēs varam apvienot gaisa telpas sektorus. Kad dienā kļūst noslogotāks, mēs atkal sadalām sektorus. Balss saziņas sistēma ir noregulēta tā, lai tas varētu notikt,» teikts NATS paziņojumā. «Šī rīta pirmajās stundās mēs pieredzējām tehniskas problēmas, kā dēļ nebija iespējams balss saziņu pārregulēt uz sadalītiem sektoriem noslogotākai dienas satiksmei dažos Apvienotās Karalistes gaisa telpas reisu sektoros.»

NATS uzsver, ka drošība nekādā ziņā nav ietekmēta.

Kā telekanālam «Sky News» pastāstīja kāda pasažiere Getvikas lidostā, kas cerēja lidot uz darbu Barselonā, viņai teikts, ka būs ļoti, ļoti ilga reisa aizkavēšanās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv