Telkvists un Skvorcovs pagarina «Dinamo» sezonu Pozitīvi

157 komentāri

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar KHL Cerību kausa izcīņas Rietumu konferences finālsērijas trešajā mačā viesos ar 1:0 uzvarēja Minskas «Dinamo», sērijā triumfējot ar 3-0.

Mikaels Telkvists

Rīgas «Dinamo» un Minskas «Dinamo» 1:0 (1:0, 0:0, 0:0).
Skvorcovs (Cibuļskis, Sčehura, 36).
Vārtsargi: Telkvists (34/34) - Haugens (18/17).
Soda minūtes: 10-6.

Latvijas komandas šīs spēles pieteikumā bija tikai viena izmaiņa - pirmajā uzbrukuma virknējumā savainoto Karsumu aizstāja Skvorcovs. Otrajā maiņā darbojās Bukarts, Džeriņš un Meija, trešajā - Upītis, Pavlovs un Džonsons, bet ceturtajā - Biezais, Bičevskis un Ivanāns. Tikmēr aizsardzībā spēlēja Sotnieks un Galviņš, K. Rēdlihs un Reķis, kā arī Laviņš un Cibuļskis, bet kā septītais aizsargs tika pieteikts J. Rēdlihs.

Pirmajās 20 minūtēs nedaudz vairāk uzbruka «minskieši», kuri divreiz spēlēja vairākumā, taču reālākā iespēja gūt vārtus bija Rīgas komandai, kad mazākumā aci pret aci ar Haugenu izskrēja Ščehura, pēc kura metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Kopumā «rīdzinieki» pirmo trešdaļu aizvadīja gana aktīvi, vienreiz spēlēja vairākumā, tomēr tāpat kā mājiniekiem atklāt mača rezultātu neizdevās.

Otrajā trešdaļā abām komandām bija vairāk iespēju gūt vārtus, taču ilgu laiku ne Haugenu, ne Telkvistu pārspēt neizdevās. Abas komandas pa reizei spēlēja arī vairākumā, bet vienīgie vārti tika gūti vienādos sastāvos, kad pēc labas Ščehuras piespēles ar ļoti precīzu metienu izcēlās Gunārs Skvorcovs - 1:0. Pirmspēdējā minūtē laba izdevība gūt otros vārtus bija Meijam, tomēr šoreiz mājiniekus glāba norvēģu vārtsargs, bet pēdējā minūtē savu iespēju neizmantoja arī Bukarts.

Trešā perioda sākumā abas komandas pa reizei nesekmīgi centās realizēt vairākumu. Turpinājumā Minskas komanda centās panākt neizšķirtu, divas minūtes spēlēja vairākumā un izveidoja lielisku vārtu gūšanas iespēju, taču ripa atkal nelidoja Telkvista sargātajos vārtos. Jau divas minūtes līdz mača beigām mājinieki vārtsargu nomainīja ar sesto laukuma spēlētāju, taču «rīdzinieki» uzvaru prata nosargāt.

Atgādinām, ka sērijas pirmajās divās spēlēs Rīgā laukuma saimnieki svinēja uzvaras ar 7:2 un 7:4.

KHL Cerību kausa finālā «Dinamo» būs jātiekas ar Habarovskas «Amur», kas šodien izcīnīja uzvaru sērijā pār Jekaterinburgas «Avtomobilist». Finālsērijas pirmās divas spēles piektdien un sestdien risināsies Rīgā.

13 Podoļskas Vitjaz 54 12 1 5 9 1 26 110 : 147 58
14 Minskas Dinamo 54 13 1 3 4 2 31 102 : 161 53