The Economist: Putinam vajadzēja nosodīt Latvijas aneksiju

Apollo
0 komentāru

Ietekmīgais medijs The Economist ceturtdien publicējis interesantu materiālu, kurā uzrakstīta runa, kas, viņuprāt, būtu bijusi jāsaka Krievijas premjerministram Vladimiram Putinam vizītē Polijā.

The Economist: Putinam vajadzēja nosodīt Latvijas aneksiju

Foto: «Reuters»/«Scanpix»

Kas tad bija pareizais teksts, ko teikt Putinam? Piedāvājam lasīt dažus fragmentus, visu tekstu lasiet The Economist mājas lapā.

«... es vēlētos sākt ar apgalvojumu bez izvairīšanās - mūsu valdība Molotova-Ribentropa paktu, it īpaši tā slepenos protokolus, uzskata par noziegumu, kā arī tiešu veicinātāju nacistu uzbrukumam Polijai...»

«Tie bija tumši un kaunpilni gadi daudzām valstīm. Aiz cieņas pret mūsu britu draugiem es nepieminēšu Minhenes līgumu...»

«Es pārstāvu Krievijas Federāciju. Es nevaru uzņemties tiešu atbildību par citas valsts darbībām. Tādēļ es nevaru atvainoties par Padomju Savienības kaunpilno un neizprovocēto uzbrukumu Polijai 17. septembrī. Es gan noteikti varu to nosodīt un es to daru šobrīd. Tāpat es nosodu Baltijas valstu - Igaunijas, Latvijas un Lietuvas - nelikumīgo aneksiju, tāpat kā es priecājos par to valstiskā statusa atjaunošanu pēc 1991. gada.»

«Mēs nekad neuztversim vēsturi kā līdz šim. Krievu sirdis vienmēr nodrebēs, redzot maršējošus veterānus SS formās Latvijā, Igaunijā vai Ukrainā, tai pat laikā mēs ar prātu varam mēģināt saprast tās neiespējamās izvēles, kuru rezultātā šiem cilvēkiem nācās valkāt šīs formas.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv