«The New York Times» Gulbi nosauc par gada vilšanos Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Pasaules tenisā tūlīt būs aizritējis kārtējais gads, un piedāvājam atskatīties uz gada panākumiem, kā arī neveiksmēm. Pazīstamais ASV laikraksts «The New York Times» apkopojis aizvadītā gada uzvaras, neveiksmes, pārsteigumus un vilšanās.

Gada sitiens. Portāls «youtube.com» noteikti par gada sitienu vīriešu sacensībās atzītu šveicieša Rodžera Federera izdarīto sitienu caur kājām «US Open» pusfinālā pret Novaku Džokoviču, taču sitiens, kas tiešām izšķīra spēles likteni, bija Francijas atklātā čempionāta 4. kārtā, kur Federers tikās ar vācieti Tomiju Hāsu. Atrodoties zaudētāju lomā trešajā setā pie rezultāta 3-4, šveicietis no ērtās puses raidīja bumbu tieši pa līniju. Kā vēlāk atzina pats sportists, viņš bijis pārliecināts, ka uzvarēs šajā turnīrā.

Sieviešu turnīros par gada sitienu var atzīt Serēnas Viljamsas izdarīto sitienu no neērtās puses Vimbldonas turnīra pusfinālā pret krievieti Jeļenu Dementjevu, kad amerikāniete trāpīja laukumā un saglabāja mačbumbu. Viljamsa šogad Vimbldonā uzvarēja trešo reizi karjerā.

Gada pārsteigums. Vīru turnīros lielu šaubu nevar būt — Francijas atklātajā čempionātā zviedru tenisists Robins Sederlings no tālākās cīņas izslēdza tā brīža ATP ranga līderi spāni Rafaelu Nadalu — 6-2, 6-7 (2:7), 6-4, 7-6 (7:2). Finālā zviedru sportists piekāpās Federeram. Jāpiebilst, ka tā nebija vienīgā reize, kad zviedrs sarūgtināja Nadalu. Novembrī sezonas noslēguma turnīrā Londonā Sederlings Nadalu uzvarēja ar 6:4 un 6:4.

Sieviešu turnīros par pārsteigumu jau gada sākumā parūpējās Karla Suvareza Navarro, kas «Australian Open» uzvarēja amerikānieti Venusu Viljamsu. Līdzīgi dabūja ciesta arī Venusas māsa Serēna, kas Cincinati turnīrā zaudēja Sibillai Bammerei. Taču pasauli pārsteidza 17 gadu vecā ASV tenisiste Melānija Udāna. ASV atklātajā čempionātā Udāna sarūgtināja četras krievietes: Anastasiju Pavļučenkovu, Dementjevu, Mariju Šarapovu un Nadeždu Petrovu.

Gada atgriešanās. Par tādu var nosaukt jau minēto vācieti Hāsu, kurš Vimbldonā sasniedza pusfinālu, uzvarot Marinu Ciliču un Džokoviču. Gada garumā Hāss ATP rangā pacēlās par 66 pozīcijām un gadu noslēdza 18. vietā, liekot kritiķiem nedaudz paklusēt.

Beļģiete Kima Klīstersa ir pirmā neizsētā tenisiste, kas uzvarējusi kādā no «Grand Slam» turnīriem kopš Ivonnas Gulagongas triumfa 1977. gadā Austrālijā. Klijstersa «US Open» finālā ar 7-5 un 6-3 uzvarēja dānieti Karolīnu Vozņacki. 38 gadu vecumā par sevi atgādināja arī japāniete Kimiko Deita Kruma, kas uzvarēja Seulas turnīrā. No tenisa Kruma aizgāja 1996. gadā, bet atgriezās 2008.

Gada vilšanās. Nav brīnums, ka starp pirmajiem tiek izcelts latviešu labākais tenisists Ernests Gulbis. Gada sākumā tika runāts, ka Gulbis būs to tenisistu uzmanības lokā, kuri ar savu spēli priecēs un pārsteigs līdzjutējus. Jāatzīst, Gulbis gan pārsteidza, taču vairāk negatīvā ziņā. Gada nogalē Ernests rangā atrodams 90. vietā.

Starp dāmām vilties lika bijusī pirmā rakete un 2008. gada Francijas čempionāta uzvarētāja serbiete Anna Ivanoviča. Joprojām pievilcīga, taču zaudējusi savu pārliecību par servi un sitienu, nokrītot rangā aiz pirmā divdesmitnieka.

Gada spēle. Nadala piecu setu mačs un uzvara pret Fernando Verdasko «Australian Open» turnīra pusfinālā bija kas vairāk nekā tikai bumbiņas dzenāšana no vienas puses uz otru. Savukārt čehu tenisistam Radekam Stepanekam nācās spēlēt vairāk nekā sešas stundas, kuru laikā sportistam bija jānoskatās uz 78 eisiem, kurus veica horvāts Ivo Karlovičs Deivisa kausa pusfinālā.

WTA turnīros par gada maču var nosaukt Serēnas Viljamsas uzvaru Vimbldonā pār Dementjevu, taču Klistersas uzvara pār Serenu «US Open» pusfinālā bija kas vairāk nekā vienkārši spēle. No pusfināla beigās sanāca teātris, kurā galveno lomu spēlēja Serēna. Otrā seta izskaņā Viljamsa nebija apmierināta ar līnijtiesneses lēmumu, kura uzskatīja, ka sportiste servējot ir pārkāpusi līniju. Ar šādu lēmumu amerikāniete nebija apmierināta un devās pie līnijtiesneses, sakot: «Es zvēru pie Dieva, ka šo… [lamu vārds] bumbiņu iebāzīšu tavā… [lamuvārds] mutē. Vai tu dzirdēji to?» Vēlāk arī sekoja sankcijas — tenisiste saņēma 82 500 ASV dolāru (38 527 lati) lielu soda naudu par tiesneses apsaukāšanu, ar piebildi: ja Viljamsa divu gadu laikā «Grand Slam» turnīros atkārtos līdzīgu uzvedību, sportistes soda nauda tiks palielināta līdz 175  000 ASV dolāru (81 725 lati) un WTA ranga līdere saņems diskvalifikāciju no ASV atklātā čempionāta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv