Tiesa neapcietina Cēsu Ceļu policijas priekšnieku

Apollo
0 komentāru

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien noraidīja Valsts policijas Iekšējā drošības biroja (IDB) lūgumu apcietināt Cēsu Ceļu policijas priekšnieku Andri Brokeru.

Sākot lemt par drošības līdzekļa piemērošanu, IDB pārstāve iebilda pret masu mediju klātbūtni tiesas zālē, ko atbalstīja arī Brokers, līdz ar to notika slēgtā tiesas sēde.

Pēc procesa dalībnieku viedokļu uzklausīšanas tiesa atzina, ka neesot gūti pierādījumi, ka Brokers varētu ietekmēt lieciniekus un izvairīties no izmeklēšanas. Tiesa arī uzsvēra, ka, lemjot par drošības līdzekļa piemērošanu, tiesa nevērtē lietu pēc būtības, bet gan izvērtē nepieciešamību aizdomās turēto paturēt apcietinājumā.

Tiesa uzskatīja, ka ir noraidāms IDB pieteiktais lūgums un atbrīvoja Brokeru tiesas zālē. Policija Brokeram kā drošības līdzekli ir piemērojusi parakstu par dzīvesvietas nemainīšanu.

Pēc tiesas lēmuma pasludināšanas atstādinātā Cēsu Ceļu policijas priekšnieka advokāte Iveta Jansone žurnālistiem sacīja, ka Brokers ir neizpratnē par viņa aizturēšanu un viņam izvirzītās apsūdzības neatzīst. Advokāte uzsvēra, ka par minēto gadījumu jau ir tikusi veikta dienesta pārbaude.

Tiesā noskaidrojās, ka Brokers tiek vainots dokumentu viltošanā un viltotu dokumentu izmantošanā, kas noticis pagājušajā gadā no 27. oktobra līdz 3. novembrim.

Savukārt otram aizturētajam — Brokera vietniekam Laurim Salmiņam — policija nelūdza piemērot apcietinājumu. Arī Salmiņam kā drošības līdzeklis ir piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Kā ziņots, aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Valsts policijas IDB vakar aizturēja Cēsu rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieku un viņa vietnieku.

IDB darbinieki ierosināja krimināllietu pēc Krimināllikuma 318. panta 1. daļas un 327. panta 1. daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu.

Cēsu rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Jānis Kalniņš aģentūrai LETA sacīja, ka policistu aizturēšana saistītā ar kādu pērnā gada nogalē notikušās avārijas materiālu izskatīšanu, tomēr plašākus komentārus par notikušo nevarēja sniegt, jo lietu izmeklē IDB.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv