Tiesībsargs aicina SPRK nebiedēt sabiedrību ar lielākiem elektrības tarifiem

Apollo
0 komentāru

Tiesībsargs Juris Jansons aicina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK) nebiedēt sabiedrību ar lielākiem elektrības tarifiem, bet apsvērt AS «Latvenergo» tarifu lietas tiesas lēmuma pārsūdzēšanas lietderību, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.

Tiesībsargs aicina SPRK nebiedēt sabiedrību ar lielākiem elektrības tarifiem

Foto: AP/Scanpix

Jansons norāda, ka SPRK, atsaucoties uz Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, biedē sabiedrību ar vēl lielākiem elektrības tarifiem, taču vienlaikus noklusē spriedumā norādīto - SPRK nav pārbaudījusi, vai skaitļi, no kuriem sastāv aprēķini, ir pareizi, patiesībai atbilstoši un attiecināmi.

SPRK ir paziņojusi, ka tiesas spriedumu plāno pārsūdzēt. Tiesībsarga ieskatā atbildīgajai institūcijai pirms attiecīga lēmuma pieņemšanas rūpīgi jāizvērtē pārsūdzības lietderība, jo saskaņā ar Administratīvā procesa likumu administratīvā tiesa lietu izspriež un spriedumu pasludina Latvijas tautas vārdā.

«Tiesa lietu ir izspriedusi, balstoties uz objektīvās izmeklēšanas principu, nevis ievērojot sacīkstes principu kā tas ir, pusēm tiesājoties civilprocesuālā kārtībā. Tādēļ SPRK pirms pieņemt lēmuma par sprieduma pārsūdzēšanu ir lietderīgi apsvērt, vai šādi rīkojoties tiek ievērots Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10.pantā noteiktais, proti, vai lēmums par pārsūdzību atbilst sabiedrības interesēm, un, vai pārsūdzot tiesa spriedumu par katru cenu, nelietderīgi netiek tērēti gan tiesas resursi, gan pašas iestādes resursi, piemēram, maksājot honorārus zvērinātiem advokātiem,» uzsver Jansons.

Tiesībsargs atgādina, ka jau pagājušā gada oktobrī nāca klajā ar atzinumu, ka SPRK, pieļaujot AS «Latvenergo» apstiprināto elektroenerģijas tirdzniecības diferencēto tarifu spēkā stāšanos, nav rīkojusies atbilstoši sabiedrības interesēm.

Ņemot vērā, ka elektroenerģijas tarifu pieaugums skar ikviena Latvijas iedzīvotāja ekonomiskās intereses, tiesībsargs turpina jautājuma padziļinātu izpēti gan attiecībā uz to apstiprināšanas procedūru, gan ar mērķi konstatēt iespējamos trūkumus normatīvajā regulējumā. «Ņemot vērā lietas sarežģītību un apjomu, tiesībsargs ar pārbaudes lietas rezultātiem sabiedrību iepazīstinās ne vēlāk kā gada nogalē,» solīja Siliņa.

Jau ziņots, ka Administratīvā apgabaltiesa 25.jūnijā apmierināja vairāku fizisku un juridisku personu sūdzības par «Latvenergo» tarifu akceptēšanu 2011.gada februārī.

Tiesa atcēlusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2011.gada 16.februāra lēmumu Nr.40.

Administratīvā apgabaltiesa aģentūrai LETA savu 25.jūnija spriedumu skaidroja, sakot, ka SPRK nav pārbaudījusi AS «Latvenergo» iesniegto tirdzniecības pakalpojuma cenas aprēķinu, līdz ar to nav pierādīts un pārbaudīts tā dēvēto jauno tarifu apmēra tiesiskums.

Apstrīdētais regulatora lēmums atcelts ar tā pieņemšanas dienu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv