Tiesiskā valsts jeb «Koķe, atkāpies!»

Apollo
0 komentāru

Šis teksts publicēts http://wasd.lv un stāsta par 12. klases matemātikas eksāmenu satura noplūdi/nenoplūdi un notikuma rezonansi plašsaziņas līdzekļos.

Tiesiskā valsts jeb «Koķe, atkāpies!»

Foto: AFI

Publicējam pilnu tekstu:

«Šis topiks būs pilns ar naidu un negatīvām emocijām, kas ir vērsts pret sievieti vārdā Taņa un viņas darbības metodēm. Stāstītājs — es, urlas.lv moderātors un praktiski viens no īpašniekiem.

Sākās šis burvīgais stāsts jūnija pirmajos datumos, kad neliela mūsu sabiedrības daļa cītīgi centās atcerēties, kas ir matemātika un kādēļ tā jāzin vismaz «C» līmenī, un vēl mazāka sabiedrības daļa nu jau vispārzināmā portālā http://www.urlas.lv diezgan aktīvi sprieda, vai parādīt plašai publikai 12-tās klases eksāmenu vai tomēr nē. Neviens jau īsti nedomāja, ka šāda neliela blēdība kādreiz tiks tik plaši apspriesta, taču šoreiz Koķes kundzes neizdarība un augstprātība pamatīgi nokaitināja...

Hronoloģija, kā arī daži komentāri:

04.06.2009. http://www.urlas.lv lietotājs «Godmanis» naktī (2:55) izliek īstos eksāmena uzdevumus ar paziņojumu: «Korupcija Latvijā jeb veiksmi eksāmenos» // ziņa tika izdzēsta no rīta, pirms paša eksāmena sākuma, tikai un vienīgi tādēļ, lai pierādītu zagšanas faktu //
05.06.2009. TV3 ziņām nosūtīts meils, kurā ir ekrānšāviens ar visu matemātikas eksāmena pirmo daļu. Šīs pašas dienas beigās TV3 ziņās parādās sižets, kuru varat noskatīties youtube portālā  // Speciāli kantorim AKKA/LAA – urlas ir krievu hostā, tādēļ mēs jums neko nemaksāsim  //

Vakarpusē pieslēdzās arī lielākie mediji, būtībā copy-paste visu informāciju viens no otra, pat nepārbaudot saturu:
http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=24953955
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=596189
http://www.notepad.lv/post42636.html?sid=09455e6f64ca4bfc4d5fbfae4a8c39b7
http://www.mixnews.lv/ru/society/news/2009-06-05/23946

// riktīgi iepriecināja teksts «šobrīd lapa http://www.urlas.lv ir slēgta» — portāla lietotāji un administrācija par to diezgan normāli ierēca (http://urlas.lv/news/3016/)  //

Ministre aizkaitinātā balsī paziņo, ka «Nekas nav noplūdis», «Eksāmenu taču kārtoja 27 tūkstoši jauniešu — nevajag viņus kaitināt», «Policija strādāja labi, viss ir kontrolēts» utt. IZM paziņo sekojošu tekstu «IZM neplāno sasaukt īpašu komisijas sēdi, lai izvērtētu notikušo, jo skolu aptauja liecinot, ka «nav pamata ticēt», ka eksāmena uzdevumi bija pieejami pirms eksāmena.» // Nu kolosāli, vai nē? Redzi eksāmenu? Bet nu nav viņa, nav! ))) //

08.06.2009. Pieslēdzās arī policija, ar lūgumu palīdzēt identificēt lietotāju «Godmanis», jo pat tika ierosināts kriminālprocess. Žēl, viss ir dziļi noslēpts tālās krievu zemēs, un nācās apbēdināt policista kungu. Šis tomēr nelikās mierā, un saņēmu pat neoficiālu ielūgumu apmeklēt ekonomikas policijas iecirkni, tā sacīt - «sniegt liecības». // esmu domēna vārda turētājs, tādēļ nu biju vienīgais, kurš vispār var kautko pateikt šajā sakarā tepat uz vietas // Nācās otreiz apbēdināt varas iestādes, un ieteicu pameklēt IZM pusē, varbūt tur kautkas atrodams, bet nu nē – šim jāzin, kas ielicis iekšā un no kurienes. // Problēma laikam ir tāda, ka mūsu policijai īsti nav skaidrs, kā mūsdienu tehnoloģijas strādā – bet nu to jau nevar piešūt ekonomikas policijas darbiniekiem. // Visu cieņu izmeklētājam – viņš izskatījās tiešām ieinteresēts atrast noplūdi, un bija dziļi izbrīnīts, ka vispār kaut kas tāds var tikt nosperts.

Tālākais stāsts jau īsti nav interesants — pēc nedēļas ilgas izmeklēšanas policija konstatēja, ka eksāmeni bijuši īstie  // kāds brīnums? //, tādēļ ISEC būs jāveido komisija, kas meklēs, kur un kā varēja nozagt materiālus.

Un šeit nebūs nekāda happy end vai kaut kādas pozitīvas nots.
Oficiāls ziņojums no komisijas.

«Rezolūciju par dienesta pārbaudi ministre izdeva 8. jūnijā: sagatavot attiecīgu rīkojuma projektu un iesniegt ministram parakstīšanai, lai uzsāktu dienesta pārbaudi nolūkā noskaidrot un pārbaudīt ISEC veikto pasākumu un amatpersonu rīcības atbilstību, lai nodrošinātu taisnīgu eksaminācijas procesu, it īpaši nodrošināt eksaminācijas materiālu slepenību. Komisijai iesniegt ministram attiecīgu ziņojumu līdz 2009. gada 16. jūnijam.

IZM komisijas (izveidota ar izglītības un zinātnes ministres T. Koķes rīkojumu «Par dienesta pārbaudes komisijas izveidi») ziņojuma secinājumu daļa:

1. Pēc ISEC sniegtās informācijas, analizējot šos datus, nav pamata secināt, ka matemātikas 1. daļas saturs ir bijis izzināts pirms eksāmena norises;

2. ISEC ir veikti nepieciešamie pasākumi centralizēto eksāmenu materiālu drošības nodrošināšanai;

3. Uz ziņojuma sastādīšanas brīdi Komisijas un ISEC rīcība nav oficiāls Valsts policijas atzinums par centralizēta matemātikas eksāmena satura izzināšanu pirms laika.
Komisijā bija 8 cilvēki - gan no IZM, gan padotības (ne no ISEC).

Te nu ir jāuzraksta laikam pāris komentāri, kas liktu padomāt ļ.cien. un a.god. ministres kundzei:

Policija par rezultātiem ziņoja 15-tajā datumā, komisijai jāpārbauda viss līdz 16-jam. Rezultāti kautkā nesakrīt, neuzskatat?

ISEC sniedz informāciju — «zaglis apstiprina, ka neko nav zadzis un zādzības nebija». ISEC ir veikti nepieciešamie pasākumi — interesanti, no kurienes tad pāris dienas pirms eksāmena bija zināmi uzdevumi?

Jūsu komentārs par «Eksāmenus varēja nobildēt ar telefonu un tad ielikt internetā» TV3 ziņām — atkārtošos vēlreiz. Eksāmens tika izlikts 04.06.2009. Fiziski skolnieki to kārtoja 05.06.2009. Ja Jūs nekad nemelojat un stāstat tikai taisnību, http://www.urlas.lv gaida grandiozs panākums laika mašīnas atklāšanā.

Cik dzirdējām, Jums tur problēmas atrast ierēdņus, no kuriem tā kā varētu tikt vaļā līdzekļu ekonomijas nolūkos. Mēs zinam, kurš nevar aizstāvēt ne tikai savu nozari, bet arī nespēj ievest tur kaut cik normālu kārtību. Iniciāļi ir T. K.»
 
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv