Tieslietu ministrs: ieslodzījuma vietu samilzušās problēmas jārisina nekavējoties

Apollo
0 komentāru

Noslēdzot iepazīšanos ar ieslodzījuma vietām, pirms tiek pabeigts darbs pie Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcijas izstrādes, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš un Tieslietu ministrijas (TM) Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte ceturtdien apmeklēja divus Daugavpilī izvietotos cietumus: Daugavpils cietumu un Grīvas cietumu. Tieslietu ministrs atzina, ka ieslodzījuma vietu samilzušās problēmas jārisina nekavējoties un kompleksi, portālam «Apollo» pavēstīja tieslietu ministra preses sekretārs Valdis Freidenfelds.

Tieslietu minitrs Gaidis Bērziņš

Foto: AFI

«Situācijas ieslodzījuma vietās izpēte manī ir nostiprinājusi pārliecību, ka pastāvošās problēmas jārisina nekavējoties un kompleksi, ja mēs patiešām vēlamies samazināt atkārtotu noziegumu skaitu un līdz ar to ietaupīt nodokļu maksātāju naudu. Tiekoties ar ieslodzītajiem, es sajutu, ka daudzi alkst strādāt. Diemžēl sabiedrībā joprojām valda vēl PSRS laikos ieviesusies attieksme pret notiesātajiem — ja cilvēks ir pastrādājis noziegumu un notiesāts, viņam jāizcieš sods tik briesmīgos apstākļos, lai viņam vairs nebūtu vēlēšanās atgriezties ieslodzījuma vietā. Taču tas tā nav — pašlaik ne viens vien, kas izcietis sodu un atgriezies brīvībā, pēc kāda laika atkal nostājas uz noziegumu ceļa. Tāpēc es esmu pārliecināts, ka jāmaina attieksme un ieslodzījuma vietai jākļūst par pirmo posmu cilvēka ceļā uz atgriešanos civilizētā sabiedrībā, kurā cilvēks gūst ienākumus ar savu darbu, nevis veicot noziegumus,» norāda Bērziņš.

Situācija ar nodarbinātību dažādās ieslodzījuma vietās atšķiras. To apliecināja arī Daugavpilī izvietoto cietumu apmeklējums. Piemēram, Daugavpils cietumam, kas atrodas pilsētas centrā, platība ir ierobežota, kas limitē cietuma vadībai iespējas nodrošināt ieslodzītos ar darbu. Tomēr cietuma vadība pašlaik dara visu iespējamo, lai darbs būtu uz mūžu ieslodzītajiem.

Savukārt Daugavpils Grīvas cietumā, kur pašlaik strādā gandrīz trešā daļa ieslodzīto, vēl ir salīdzinoši daudz brīvas platības un iespēju. Arī lielākā daļa ieslodzīto vēlas strādāt. Tajā pašā laikā darba iespējas saistītas ar uzņēmēju piedāvājumiem — ne jebkura uzņēmējdarbība ieslodzījuma vietā ir pieļaujama.

«Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcijā ir jāatspoguļojas trim galvenajiem attīstības virzieniem: ieslodzīto nodarbinātībai, ieslodzījuma vietu skaita un izvietojuma optimizācijai, kā arī ieslodzījuma vietu nodrošinājumam ar personālsastāvu,» uzsver Bērziņš.

Tieslietu ministrs uzskata, ka nav pareizi, piemēram, ka cietums atrodas pilsētas centrā, kā tas ir ar Daugavpilī. Viņaprāt, nav normāli arī tas, ka līdzšinējās ignorances dēļ nekas netika darīts, lai renovētu cietumus. «Par to pārliecinājos, apmeklējot Grīvas cietumu. Tagad esam nonākuši tik tālu, ka daudzos gadījumos ir lētāk uzbūvēt jaunu cietumu nekā ieguldīt līdzekļus pašreizējā cietuma rekonstrukcijā. Tiesa, mani patīkami pārsteidza fakts, ka cietumos Daugavpilī nav problēmu ar personālu un ir pat izveidojusies kandidātu rinda,» teica ministrs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

26.09.2017
Ienākt apollo.lv