Tieslietu ministrs ļoti skeptisks par Gvantanamo ieslodzīto uzņemšanu

Apollo
0 komentāru

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK) ļoti skeptiski vērtē Gvantanamo nometnes bijušo ieslodzīto uzņemšanas iespējas Latvijas ieslodzījuma vietās, portālu «Apollo» informēja ministra preses sekretāre Inga Saleniece.

Gaidis Bērziņš

Gaidis Bērziņš

Foto: AFI

Līdz šim ministrs gan nav saņēmis sīkāku informāciju no Ārlietu ministrijas par Eiropas Savienības nostāju šajā jautājumā, taču kā ieslodzījuma vietas pārraugošais ministrs viņš neredz iespējas, kā to varētu īstenot.

«Viena lieta ir nacionālās likumdošanas izpēte attiecībā uz iespējām šādas personas uzņemt, pavisam cita — cik praktiski tas ir iespējams. Šobrīd ir skaidrs, ka mūsu ieslodzījuma vietu infrastruktūra ir tik novecojusi, ka mums problēmas sagādā mūsu pašu ieslodzīto izmitināšana, turklāt ekonomiskās krīzes iespaidā noziedzības līmenis turpina paaugstināties,» norāda Bērziņš.

«Viena lieta ir labās gribas parādīšana starptautiskajai sabiedrībai un atbalsta sniegšana sabiedrotajiem, taču, ja to nav iespējams praktiski īstenot, tad, domāju, maz ticams, ka tālākas diskusijas ir iespējamas,» uzsver ministrs.

Jau vēstīts, ka Latvijā patlaban tiek analizēta iespēja savā teritorijā uzņemt bijušos Gvantanamo nometnes gūstekņus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv