Tiesnesis: bargi sodi Imšam un Veipai, lai atjaunotu taisnīgumu

Apollo
0 komentāru

Tiesnesis Guntars Stūris, kas pirmdien krimināllietā par naudas piesavināšanos no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apsūdzētajiem Jānim Imšam un Indrai Veipai piesprieda bargus sodus, atzina, ka «šādi sodi abiem piemēroti, lai atjaunotu taisnīgumu». Viņaprāt, šāds spriedums bija nepieciešams no prestiža viedokļa, no tā, kādus amatus Imša un Veipa ieņēma KNAB.

Tiesnesis Guntars Stūris

Tiesnesis Guntars Stūris

Foto: AFI

«Jo lielāka figūra, jo lielāka atbildība,» žurnālistiem sacīja tiesnesis, norādot uz augstajiem amatiem, kādus abi ieņēma KNAB.

Viņš atklāja, ka tiesa nav pierādījusi Veipas vainu naudas piesavināšanā, taču pierādījumi bija pietiekami, lai Veipu vainotu amatpersonas nolaidībā, tādējādi pierādot, ka apsūdzētā nebija neko darījusi, lai novērstu Imšas noziegumu.

Komentējot Imšas noziegumu, tiesnesis atklāja: tiesai nešķita, ka Imšas darbībām bijis tik daudz vainu mīkstinošu apstākļu, kā to uzskatīja prokuratūra. «Skaidrs, ka atzīšanās nebija vaļsirdīga. Imša nodarītajā vaļsirdīgi prokuroram atzinās tikai tad, kad noziegums jau bija konstatēts. Tā nav pieteikšanās par vainīgu,» pauda viņš.

Jautāts, kādēļ apsūdzētie apcietināti tiesas zālē, Stūris atzina, ka «pie šādiem apstākļiem personām jābūt apcietinājumā».

Stūris arī atklāja, ka, viņaprāt, prokuratūrai izmeklēšanu traucēja šīs lietas politiskais fons. «Par to liecina, ka lietas iztiesāšanas laikā prokuratūra apsūdzības grozīja trīs reizes,» sacīja tiesnesis, norādot, ka ne KNAB, ne prokuratūra šādai lietai nav bijusi gatava.

Jautāts par provokācijas iespējamību naudas pazušanas lietā, Stūris atzina, ka šāds nodarījums ir jāpierāda vai jāatspēko. Šajā gadījumā nekas nav liecinājis, ka tā bijusi provokācija.

Jau ziņots, ka KNAB pazudušās naudas lietā apsūdzētajiem tiesa pirmdien piesprieda bargus cietumsodus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv