Tik daudz sniega februāra beigās Rīgā bija tālajā 1909. gadā

Apollo
0 komentāru

Februāra otrajā dekādē kopumā sniega sega Latvijā sasniegusi 36 centimetrus. Pēdējo reizi tik bagātīga sniega sega februāra otrajā dekādē Latviju ir klājusi 1979. gadā – tad vidējais sniega segas biezums bija 39 centimetri.

Tik daudz sniega februāra beigās Rīgā bija tālajā 1909. gadā

Foto: Scanpix/AP

Savukārt Rīgā dekādes vidējais sniega segas biezums gandrīz piecas reizes pārsniedza normu. Tik bieza un nedaudz biezāka sniega sega – vidēji 57 centimetri -  februāra otrajā dekādē Rīgu pēdējoreiz ir klājusi vairāk kā 100 gadus atpakaļ – 1909. gadā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskotā informācija.

Dekādes vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā bija divus grādus zem normas. Arī atsevišķās dienās laiks lielākoties bija auksts. Ar diennakts vidējo gaisa temperatūru piecus grādus zem normas dekādes visaukstākā diennakts bija 16. februāris, Ainažos šai diennaktī tika reģistrēta dekādē viszemākā gaisa temperatūra: -22,5 grādi.

Savukārt tikai viena dekādes diena – 19. februāris -  bija siltāka par normu. Tajā, kā arī 20. februārī pēc ilgstoša nepārtraukta sala perioda atkusnis dienas laikā iestājās ne tikai Baltijas jūras piekrastē, bet arī  vietām iekšzemes rajonos.  

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv