Tīruma pasaules čempionātā izcīna astoto vietu

Pasaules čempionātā kamaniņu sportā Leikplesidas trasē ASV sieviešu sacensībās piektdien astoto vietu izcīnīja Latvijas sportiste Maija Tīruma.

Savukārt otra Latvijas pārstāve Anna Orlova pirmajā braucienā ieņēma 23.vietu un sacensību otrajam braucienam nekvalificējās.

Pēc pirmā brauciena Tīruma bija sestajā vietā, taču otro braucienu veica nesekmīgāk, divu braucienu summā uzrādot rezultātu viena minūte un 28,917 sekundes.

Par pasaules čempioni kļuva amerikāniete Erina Hemlina, kas otrajā braucienā uzrādīja jaunu trases rekordu - 43,985 sekundes. Tīruma viņai divu braucienu summā zaudēja 0,819 sekundes.

Sacensībās otro vietu ieņēma vāciete Natālija Geisenbergere, kura no uzvarētājas atpalika 0,187 sekundes, bet bronzas godalgu izcīnīja Ukrainas sportiste Natālija Jakušenko, kas Hemlinai zaudēja 0,236 sekundes.

Šīs sezonas līdere vāciete Tatjana Hifnere ieņēma tikai sesto vietu, bet vēl viena Vācijas līdere Anke Višņevski palika vien desmitajā pozīcijā.

Hifnere un Geisenbergere Pasaules kausa izcīņā pirmo vai otro vietu bija ieņēmušas pēdējos piecos posmos, bet Višņevski trešo pozīciju ieņēma sešos no pēdējiem septiņiem posmiem.

Līdz ar to Hemlina, kura Pasaules kausa posmos uz goda pjedestāla nebija stāvējusi ne reizi, savā mājas trasē pārtrauca Vācijas kamaniņu braucēju uzvaru gājienu, kas bija sācies 1995.gadā.

Divnieku sacensībās piektdien par uzvarētājiem kļuva Itālijas pāris Gerhards Plankenšteiners/Osvalds Haselrīders, bet Latvijas pāris Andris un Juris Šici ieņēma 19.vietu.