Top «kristapotās» īsfilmas «Apsēstība» pilnmetrāžas versija «Sēņotāji» Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Vakar «Lielā Kristapa» balvu saņēma Ivara Tontegodes režisētā īsfilma «Apsēstība». Pašlaik režisors pārveido filmu pilnmetrāžas versijā «Sēņotāji», kuru jau pavasarī varēs skatīties kinoteātros gan Rīgā, gan Latvijas reģionos.

Filmas varoņi — Pēteris un Milda. 2 attēli Atvērt

Filmas varoņi — Pēteris un Milda.

Publicitātes foto

«Acīmredzot kino jomā sākusies jauna ēra. Biju patiešām pārsteigts saņemt šādu godu, turklāt apsteidzot vairākus citus, manuprāt, spēcīgus režisorus. Ar viņiem mēs kādu dienu noteikti tiksimies arī Kannu festivālā! Filmu studijas «Lokomotīve» ideja par pilnmetrāžas filmu man, protams, sagādā kaifu — radīt ko pabeigtu un lielu, iestāties «īstā kino» lauciņā, jo īsmetrāža ir studentu finanšu resursu trūkuma līmenis. Vienmēr esmu uzskatījis, ka tas ir formāts cirka jokiem, nevis nopietniem stāstiem, emocijām, atmosfērai,» ar piedzīvojumiem kinofestivāla noslēguma ceremonijā dalījās «Sēņotāju» režisors un scenārija autors Ivars Tontegode.

«Apsēstība» tika iesniegta kinofestivāla «Lielais Kristaps» studentu īsfilmu kategorijā, bet žūrija nolēma to nominēt kopā ar profesionāļu veidotām īsfilmām. Vēl nezinot «Lielā Kristapa» rezultātus, filmu studija «Lokomotīve» saskatīja īsfilmā pilnmetrāžas filmas potenciālu. Šā gada septembrī tika būtiski papildināts filmas scenārijs un sākti piefilmēšanas darbi. Daudzas epizodes tiks pilnībā pārveidotas, kā arī būtiski papildināts filmas scenārijs un intensificēta filmas sižeta dinamika.

Filmai «Sēņotāji» pašlaik tiek piesaistīts finansējums, iesniegts lūgums pēc atbalsta Valsts kultūrkapitāla fondam, un paralēli tiek meklēti arī atbalstītāji privātajā sektorā. Visus interesentus lūdzam pieteikties filmu studijā «Lokomotīve».

Traģikomēdijas «Sēņotāji» sižets vienā rindkopā:

Galvenais varonis ir dēmonu apsēsts. Darbība nenotiek viduslaikos, bet gan mūsdienu agresīvajā kapitālismā. Viņu ir piebeigusi stresainā dzīve. Mājās slima māte, darbā kolēģi, kuri viņu apsmej, priekšniece, kura vēlas viņu iegūt gan darbam, gan gultai. Vienīgais risinājums izrādās sēnes un halucināciju pilns ceļojums pretī drosmei jaut ko mainīt. Sižets galveno varoni ienes notikumos, kuri sākumā šķiet sīki un nenozīmīgi, bet filmas laikā tie kā sniega pika, kura ripo no kalna, aplīp līdz gandrīz meksikāniskai idejai un risinājumiem, kā rīkoties mūsdienu materiālajā un garīgajā krīzē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv