«Toyota» ASV atsauc 2,3 miljonus automašīnu

Apollo
0 komentāru

Japānas autobūves kompānija «Toyota Motor Corp.» ASV atsauc 2,3 miljonus automašīnu, lai novērstu tajās radušās problēmas ar gāzes pedāļiem, teikts publiskotajā autoražotāja paziņojumā.

«Toyota» ASV atsauc 2,3 miljonus automašīnu

Foto: Reuters/Scanpix

Japānas uzņēmums norādīja, ka atsauktajās automašīnās tiks salaboti gāzes pedāļi, kuri, tiem nolietojoties, dažos gadījumos mēdz iesprūst daļēji nospiestā stāvoklī.

Taču šis paziņojums nav saistīts ar iepriekšējo lēmumu ASV atsaukt aptuveni 4,2 miljonus «Toyota» un «Lexus» automašīnu, kurās pastāvēja risks, ka kārtīgi nenostiprināta grīdas paklājiņa dēļ var ieķerties gāzes pedālis.

«Pēdējo mēnešu laikā «Toyota» izmeklējusi atsevišķus ziņojumus par sprūstošiem gāzes pedāļu mehānismiem noteiktos automobiļos bez grīdas paklājiņiem,» pavēstīja «Toyota» pārstāvis ASV Ērvs Millers. «Mūsu izmeklēšana liecina, ka pastāv iespējamība, ka noteikti gāzes pedāļu mehānismi retos gadījumos var mehāniski iesprūst daļēji nospiestā stāvoklī vai lēni atgriezties tukšgaitas pozīcijā.»

«Saistībā ar mūsu apņemšanos nodrošināt mūsu automašīnu un klientu drošību mēs esam uzsākuši brīvprātīgu automobiļu atsaukšanu,» piebilda Millers.

«Toyota» ASV atsauc 2009.-2010. gada «RAV4» modeļus, 2009.-2010. gada «Corolla», 2009.-2010. gada «Matrix», 2005.-2010. gada «Avalon», 2007.-2010. gada «Camry», 2010. gada «Highlander», 2007.-2010. gada «Tundra» un 2008.-2010. gada «Sequoia» modeļus.

Kompānija paziņoja, ka iepriekš minētā situācija var atgadīties, ja gāzes pedāļa mehānisms ir nolietojies, kad tas var kļūt grūtāk nospiežams, lēnāk atgriezties tukšgaitas pozīcijā vai sliktākajā gadījumā iesprūst daļēji nospiestā stāvoklī.

Autoražotājs arī uzsver, ka situācijā, kad automašīnai iesprūst gāzes pedālis, autovadītājs var kontrolēt transportlīdzekli, stingri un vienmērīgi spiežot bremzes pedāli, bez gāzes pedāļa lietošanas.

Pērnā gada oktobra sākumā «Toyota» ASV jau atsauca vairākus miljonus automašīnu, kurās arī tika novērota gāzes pedāļa ieķeršanās problēma, tikai šajā gadījumā vainojams bija grīdas paklājiņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv