«Toyota» veiks plašu Japānas rūpnīcu restrukturizāciju

Apollo
0 komentāru

Japānas autobūves kompānija «Toyota Motor Corp.» plāno restrukturizēt savas rūpnīcas Japānā, tādējādi cenšoties uzlabot produktivitāti un samazināt izdevumus, teikts ceturtdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

«Toyota» veiks plašu Japānas rūpnīcu restrukturizāciju

Foto: Reuters/Scanpix

«Toyota» norādīja, ka pirmo reizi restrukturizēs Japānas rūpnīcas pēc ražoto automašīnu veida un izmēra. Kompānija patlaban automašīnas ražo 17 Japānas rūpnīcās, tostarp arī četrās ražotnēs, kuras pārvalda struktūrvienības «Daihatsu Motor Co.» un «Hino Motors Ltd.».

««Toyota» vienmēr aplūko veidus, kā elastīgi un konkurētspējīgi nodrošināt produktus, lai vislabāk pielāgotos tirgus izmaiņām. Kompānija patlaban pārskata iekšzemes ražošanu, lai reorganizētu rūpnīcas pēc automašīnu veida un izmēra,» vēsta uzņēmums.

Biznesa laikraksts «Nikkei» ziņo, ka, īstenojot restrukturizācijas pasākumus, autoražotājs līdz 2012. gadam vēlas izmaksas samazināt par 100 miljardiem jenu (579 miljoniem latu) gadā.

Līdzīgu automašīnu ražošana vienā rūpnīcā veicinās kvalitātes kontroli un tehnoloģiskos uzlabojumus, norāda laikraksts.

«Toyota» darbību smagi skārusi ne tikai globālā ekonomikas krīze, bet arī apjomīgie automašīnu atsaukumi to drošības defektu dēļ.

Kompānijas ražošanas apjoms Japānā samazinājies no 5,12 miljoniem vienību 2007. gadā līdz 3,54 miljoniem pērn.

Pēdējo mēnešu laikā «Toyota» visā pasaulē atsaukusi vairāk nekā astoņus miljonus automašīnu, lai tajās novērstu problēmas ar gāzes pedāļiem un bremžu sistēmu.

Turklāt ceturtdien kompānijas pārstāvji pirmo reizi stāsies Sandjego tiesas priekšā, kurā tiks lemts, vai tūkstošiem autovadītāju var iesniegt kolektīvu prasību pret autoražotāju.

Šī tiesas prāva «Toyota» var izmaksāt 40 miljardus dolāru (20,9 miljardus latu) vai pat vairāk.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv