«Toyota» Ziemeļamerikā uz laiku pārtrauc «Lexus GX 460» tirdzniecību

Apollo
0 komentāru

Pēc Patērētāju sabiedrības žurnāla «Consumer Reports» izdota drošības brīdinājuma Japānas autobūves kompānija «Toyota Motor Corp.» Ziemeļamerikā uz laiku pārtraukusi 2010.gada ražojuma «Lexus GX 460» vieglo apvidus automašīnu (SUV) tirdzniecību, teikts otrdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

«Toyota» Ziemeļamerikā uz laiku pārtrauc «Lexus GX 460» tirdzniecību

Foto: AP/«Scanpix»

Pēc automašīnas pārbaudēm žurnāls ieteicis patērētājiem to neiegādāties.

«Consumer Reports» norāda, ka, pārbaudot «Lexus GX 460» maksimālās iespējas, tā aizmugures daļa izslīd, līdz automašīna gandrīz atrodas jau sāniski, pirms elektroniskās stabilitātes sistēma spēj atgūt kontroli.

«Mēs uzskatām, ka reālos braukšanas apstākļos šī situācija varētu izraisīt automašīnas apgāšanos, kurā varētu ciest vai iet bojā cilvēki,» vēsta žurnāls.

Pēc «Consumer Reports» izplatītā brīdinājuma «Toyota» lūgusi automašīnu tirgotājiem ASV uz laiku pārtraukt «Lexus GX 460» tirdzniecību, taču autoražotājs «paudis pārliecību, ka šis modelis atbilst mūsu augstākajiem drošības standartiem».

Tāpat kompānija arī lūgusi tirgotājiem Kanādā uz laiku pārtraukt šī paša modeļa piegādes.

«Toyota» jau paudusi bažas par «Consumer Reports» ziņojumu un norādījusi, ka pašu veiktajās pārbaudēs līdzīgas problēmas nav tikušas atklātas. Kompānija arī nolēmusi piedāvāt rezerves automašīnu «Lexus GX 460» īpašniekiem, līdz tiks novērsti iespējamie defekti.

Kā ziņots, pēdējo mēnešu laikā «Toyota» visā pasaulē atsaukusi vairāk nekā astoņus miljonus automašīnu, lai tajās novērstu problēmas ar gāzes pedāļiem un bremžu sistēmu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv