TP kultūras ministra amata kandidāts — Ints Dālderis

Apollo
0 komentāru

Tautas partijas valde izvirzījusi ministru kandidātus darbam Valda Dombrovska veidotajā valdībā, informē Tautas partijas birojā.

TP kultūras ministra amata kandidāts — Ints Dālderis

Foto: AFI

Ārlietu ministra amatam ir nominēts Māris Riekstiņš, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amatam — Edgars Zalāns, veselības ministra amatam — Ivars Eglītis, tieslietu ministra amatam — Mareks Segliņš, bet kultūras ministra amatam — līdzšinējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktors Ints Dālderis.

«Par katru no Tautas partijas ministra kandidātiem var teikt — viņš ir savas nozares profesionālis, kura izglītība un darba pieredze apliecina piemērotību ministra amatam. Tieši profesionāļi nozaru vadībā ir nepieciešami laikā, kad valstī ir krīze un no ministra kompetences ir atkarīgs, cik ātri un efektīvi spēsim pieņemt un īstenot nepieciešamos lēmumus. Tautas partija darbam kultūras ministra amatā ir izvēlējusi līdz šim ar politiku nesaistītu cilvēku — Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktoru Intu Dālderi. Viņš nav tikai «jauna seja», Ints Dālderis ir kompetents un profesionāls cilvēks, kas savā līdzšinējā darbā uzrādījis ļoti labus rezultātus un varēs sekmīgi īstenot Tautas partijas kultūrpolitikas kursu,» norāda Tautas partijas priekšsēdētājs Mareks Segliņš.

Tautas partijas valde uzskata, ka savā līdzšinējā darbā kultūras ministra kandidāts Ints Dālderis pierādījis spēju veikt reformas un celt darba efektivitāti, ko apliecina Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra darbības rezultatīvie rādītāji un mākslinieciskie sasniegumi. Līdztekus tam Tautas partijas valde atzīmē Inta Dāldera plašo redzesloku kultūrpolitikas jautājumos, ko sekmējis darbs Valsts kultūrkapitāla fonda padomē, kā arī atbalsts līdz šim īstenotajai nacionāli konservatīvajai kultūrpolitikai. Valde arī saņēmusi Raimonda Paula un Helēnas Demakovas pozitīvu atsauksmi par Inta Dāldera piemērotību kultūras ministra amatam.

Ints Dālderis norāda: «Nacionālā kultūra ir svarīgākā no vērtībām, kas mūs padara par latviešiem. Ekonomiskajai krīzei nereti seko arī vērtību krīze, tādēļ kultūras nozīme šajā laikā ir īpaši liela. Domāju, ka kultūrā sakņotais radošums, izglītība un zinātne ir tās vērības, kas mums palīdzēs veidot modernu valsti un ekonomiku. Ar kultūru ir saistīta mūsu nācijas nākotne globālajā pasaulē. Tādēļ esmu gatavs īstenot nacionāli konservatīvu kultūrpolitiku.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv