TP rosinās atcelt «aplamo» auto nodokli

Apollo
0 komentāru

Tautas partija (TP) uzskata, ka nodokļa ieviešana par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām ir cietusi fiasko un tāpēc to nepieciešams atcelt, portālu «Apollo» informēja partijā.

TP rosinās atcelt «aplamo» auto nodokli

Foto: «Apollo»

«Ir jāpārtrauc Valsts ieņēmumu dienesta administratīvā resursa tērēšanu nesaprātīga likuma izpildes nodrošināšanai. Jāatslogo uzņēmējus no uzspiestās papildus lietvedības. Ir jāpārtrauc situācija, kad ar minimāla nodokļa nomaksu tiek apiets aizliegums izmantot valsts amatpersonu dienesta automašīnas privātām vajadzībām,» norāda partijas līderis Andris Šķēle.

Tāpēc partija rosina Saeimu šo nodokli atcelt.

TP arī atgādina, ka vēl esot valdībā, tā premjeram iesniedza alternatīvu priekšlikumu, kas paredzēja, darbinieka maksājums par dienesta auto izmantošanu būtu bijis ievērojami mazāks nekā patlaban – apmēram 15 latu, vienlaikus atceļot prasību par obligātu pavadzīmju aizpildīšanu

«Jaunā nodokļa ieviešana demonstrē valdības nekompetenci un nespēju prognozēt nodokļu ienākumus. Šāds, kā tagad izrādās, nelietderīgs valdības lēmums arī sagādājis virkni problēmu uzņēmējiem papildus administratīvo izmaksu un bezjēdzīgas lietvedības veidā,» uzskata Šķēle.

TP uzskata, ka nodoklis par dienesta auto lietošanu privātajām vajadzībām būtu jāatceļ, jo līdz šim valsts kasē ienākušie papildus līdzekļi ir neadekvāti zemi salīdzinot ar tām izmaksām, kas rodas uzņēmējiem, maksājot nodokli. Partijas deputāti ir sagatavojuši un iesniegs grozījumus likumā «Par iedzīvotāju ienākumu nodokli», paredzot atcelt minēto normu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv