Traģiska nedēļas nogale uz ceļiem; jau atkal pie stūres sēdies dzēris vīrietis ar sievu un bērnu

Apollo

Diemžēl pagājušās brīvdienas uz Latvijas ceļiem jau atkal bijušas traģiskas, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» pastāstīja Valsts policijas Galvenās policijas pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Traģiska nedēļas nogale uz ceļiem; jau atkal pie stūres sēdies dzēris vīrietis ar sievu un bērnu

Foto: iDanSimpson, CC BY-NC 2.0

«Jāsaka, ka kopējais secinājums - arī šīs brīvdienas tomēr bijušas traģiskas - ir bojāgājušie, ir arī cietušie. Bilance, kas mums ir pulksten 6 otrdienas rītā -  brīvdienās bijuši 213 ceļu satiksmes negadījumi, tai skaitā ar cietušajiem - 37 negadījumi, kopumā cietušas 54 personas, ir divi bojāgājušie,» pastāstīja Velšs.

Ir negadījumi, kad bijis vainojams alkohols - tādi reģistrēti visās trijās brīvdienās - gan sestdien, gan svētdien, arī pirmdien.

Velšs norādīja, ka lielajā avāriju skaitā vainojams ne tikai tumšais laiks. Velšs uzsvēra, ka galvenais faktors ir autovadītāju attieksme -  pārgalvība, nepareiza ātruma izvēle neatbilstoši meteoroloģiskajiem apstākļiem.

Velšs minēja kādu piemēru - braukusi ģimene ar bērniem, pie stūres bijis tēvs, kurš pārkāpis atļauto ātrumu.Automašīna pagriezienā nobraukusi no ceļa.

«Cilvēku saprātība ir pašu rokās. Pirmkārt jāsaprot, ka laiks, kas mainās no rudens uz ziemu, ir bīstams autobraucējiem. Uzmanībai un attieksmei jābūt absolūti savādākai, nekā tas ir ikdienā,» sacīja Velšs.

Velšs norādīja, ka policija turpinās preventīvās kampaņas, kas dod acīmredzamus rezultātus. Kā piemēru viņš minēja pārbaudes piektdienas vakarā Rīgā uz Salu tilta, kur izdevies aizturēt kādu autovadītāju, kura asinīs tika konstatēta 1 promile alkohola, un kurš automašīnā pārvietojās kopā ar sievu un bērnu.

«Faktiski šādas akcijas rezultātā mēs arī esam novērsuši kādu traģēdiju,» sacīja Velšs.

Ziņo redaktoram par kļūdu! 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv