Trauksme izraisa aicinājumus pastiprināt drošību Vācijas lidostās

Apollo
0 komentāru

Vācijas policistu arodbiedrības ceturtdien aicināja pastiprināt drošību Vācijas lidostās pēc trešdienas trauksmes Minhenē, ko izraisīja kāds pasažieris, kuru drošības dienestam neizdevās aizturēt, kad viņa portatīvā datora pārbaude uzrādīja pozitīvus rezultātus par sprāgstvielu pēdu klātesamību.

Trauksme izraisa aicinājumus pastiprināt drošību Vācijas lidostās

Foto: Scanpix/Reuters

«Ja jūs pārbaudāt kādu, jums jāspēj arī aizturēt viņu,» laikrakstam «Sueddeutsche Zeitung» teica Vācijas policistu arodbiedrības vadītājs Jozefs Šeirings.

Pēc incidenta, kurā daļēji tika slēgta Minhenes lidosta, policija paziņoja, ka vīrietis, visticamāk, bijis kāds biznesmenis, kurš steidzies pagūt uz savu reisu un nav zinājis, ka drošības dienests vēlas pārbaudīt viņa portatīvā datora somu.

«Es nespēju aptvert, kā kāds var vienkārši pazust kopā ar savu portatīvo datoru pēc drošības pārbaudes,» teica Bavārijas policistu arodbiedrības pārstāvis Haralds Šneiders. «Tāpēc mums vajag vairāk drošības darbinieku un policistu.»

Lidostās visā pasaulē ieviesti pastiprināti drošības pasākumi pēc kāda nigērieša mēģinājuma 25.decembrī uzspridzināt lidmašīnu virs ASV, izmantojot apakšveļā paslēptās sprāgstvielas.

Vašingtonas administrācijas pārstāvji ceturtdien sarunās Toledo, Spānijā, centīsies pārliecināt Eiropas Savienības (ES) amatpersonas par labu ķermeņu skeneru ieviešanai lielākajās lidostās, lai pārbaudītu pasažierus, kas dodas uz ASV.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv