Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju domā, ka vīrieši ir labāki politiķi nekā sievietes

Apollo
0 komentāru

Atšķirībā no lielas daļas eiropiešu Latvijas iedzīvotāji domā, ka vīrieši ir labāki politiķi nekā sievietes, liecina «Eurobarometer» jaunākais pētījums.

Kopumā 25 Eiropas Savienības (ES) valstīs 66% iedzīvotāju nepiekrīt tam, ka sievietes ir sliktākas politiķes, bet 27% ir pretējās domās.

Savukārt no izvaicātajiem Latvijas iedzīvotājiem 35% uzskatīja, ka sievietes ir sliktākas politiskās līderes nekā vīrieši, bet 51% bija citādās domās.

Visvairāk to, kuri nepiekrīt apgalvojumam, ka sievietes ir sliktākas politiķes nekā vīrieši, ir Zviedrijā — 85%, Dānijā — 83%, Somijā — 78%, Nīderlandē — 75%, Francijā, Maltā, Spānijā un Beļģijā — 74%. Savukārt visvairāk pretēji domājošo ir Slovākijā, kur 54% ir pārliecināti, ka vīrieši ir labāki politiķi, Čehijā — 50%, Ungārijā — 45%, Austrijā — 43%.

Eiropieši izvaicāti arī par citiem ar dzimumu līdztiesību saistītiem jautājumiem. 81% aptaujāto uzskata, ka vīriešiem augstāka izglītība nebūtu svarīgāka nekā sievietēm, bet 17% ir pretējās domās.

Latvijā 30% uzskata, ka vīriešiem universitātes diploms ir būtiskāks nekā sievietēm, bet 76% uzskata, ka dzimumam nav nozīmes.

Visvairāk dzimumu līdztiesības atbalstītāju ir Dānijā, kur 95% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības ieguvē vīriešiem nevajadzētu būt priekšrocībām, Nīderlandē — 93%, Zviedrijā — 92%, Francijā — 91%. Savukārt Slovākijā, Austrijā un Ungārijā ir vislielākais atbalsts vīriešu priekšrocībām — attiecīgi 39%, 32,% un 31%.

Tāpat lielākā daļa eiropiešu uzskata, ka darba vietu deficīta gadījumā sievietēm būtu jābūt tādām pašām tiesībām strādāt kā vīriešiem — 86%, savukārt 12% ir citos uzskatos.

Līdzīgi kā citos dzimumu līdztiesības jautājumos arī nodarbinātībā vislielākais sieviešu un vīriešu vienlīdzības atbalstītāju skaits ir Dānijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā un Beļģijā, bet vislielākais vīriešu priekšrocību atbalstītāju loks — Slovākijā, Slovēnijā, Grieķijā un Čehijā.

No izvaicātajiem Latvijas iedzīvotājiem 86% uzskata, ka vīriešiem nevajadzētu būt priekšrocībām darba atrašanā, bet 12% ir pretējās domās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv