Trešo valstu pilsoņi iepērk pamestus dzīvokļus nomaļos Lietuvas ciemos

Apollo
63 komentāri

Trešo valstu pilsoņi par lētu naudu iepērk pamestus dzīvokļus nomaļos Lietuvas Biržu un Pasvales rajonu ciemos, cerot, ka iegūtais nekustamais īpašums viņiem pavērs iespējas saņemt ilgtermiņa vīzas un ceļot pa Eiropas Savienību, vēsta Lietuvas sabiedriskā televīzija.

Trešo valstu pilsoņi iepērk pamestus dzīvokļus nomaļos Lietuvas ciemos

BNS foto/LETA

«Viņi tā arī saka - gribam atbraukt paciemoties uz jūsu valsti kā tūristi. Tieši tādu iemeslu arī min, bet dzīvot... nu diezin vai viņi šeit dzīvos,» rādīdams vienu tādu mājokli, ko iegādājies kāds Baltkrievijas pilsonis, stāstījis Biržu rajona Papiles pašvaldības vadītājs Rens Čīgs.

Viens no šādiem ārvalstnieku nopirktiem dzīvokļiem pat stāv neaizslēgts un nepieskatīts, tādēļ pārvērties par netīru midzeni.

Lietuvas Valsts robežapsardzes dienesta darbinieki pēc Biržu un Pasvales rajonu pašvaldību amatpersonu lūguma pārbaudījuši šos dzīvokļus, bet nav atraduši nevienu no to saimniekiem.

Kā izteikusies dienesta pārstāve, iespējams, ka ārvalstnieki, kuri iegādājušies Lietuvā mājokli, var mēģināt izmantot savu statusu negodīgām manipulācijām ar ielūgumiem.

Tikmēr Ārlietu ministrija norāda, ka ārvalstnieki, kas atbilst noteiktiem godīguma un uzticamības kritērijiem un iegādājušies nekustamo īpašumu, var saņemt ilgtermiņa daudzkārtējās Šengenas vīzas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv