Trīs jaunas potes bērniem

Apollo
0 komentāru

Potēt vai nepotēt bērnu? Kuras potes ir svarīgākās, kā izvēlēties? Veselības ministrija vakcinācijas valsts programmu papildinājusi ar trim jaunām potēm. Tās bija pieejamas līdz šim, bet daudzi vecāki tās nevarēja atļauties, jo par potēm bija jāmaksā.

Trīs jaunas potes bērniem

Foto: Ekrāna uzņēmums

«Veselības ministrija imunizācijas valsts programmu papildinājusi ar trim jaunām bezmaksas vakcīnām. No šā gada 1. janvāra sākta divus mēnešus vecu zīdaiņu obligāta vakcinācija pret pneimokoku infekciju. Atkārtotas potes mazuļi saņems četru un sešu mēnešu vecumā, bet revakcināciju – līdz pusotra gada vecumam. 1. septembrī Latvijā sāks divpadsmitgadīgo meiteņu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (HPV), kas var izraisīt dzemdes kakla vēzi. 2011. gada 1. janvārī mazuļi no divu mēnešu vecuma saņems valsts apmaksātu poti pret rotavīrusa infekciju.

Tomēr mediķu vidū attieksme pret vakcīnām nav viennozīmīga, piemēram, iebildumi pret HPV poti – tā ir dārga, klīniski maz izpētīta, tādēļ nav skaidri zināms, kā ietekmēs meiteņu organismu. Katra pote ir arī papildu slogs bērnu imūnajai sistēmai. », raksta «Latvijas Avīze».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv