Trīs taukskābju kokteilis, kas palīdz dzīvot ilgi un neslimot

Apollo
33 komentāri

Omega-3 taukskābes ir ļoti nepieciešamas labai sirdsdarbībai, tās par 35% samazina risku saslimt ar sirdsslimībām. Omega-3 taukskābes atrodamas treknās zivīs - tāpēc tikai 2 porcijas zivju nedēļā var paildzināt cilvēka mūžu.

Trīs taukskābju kokteilis, kas palīdz dzīvot ilgi un neslimot

Foto: http://www.flickr.com/photos/frankdouwes/ http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Hārvardas Sabiedrības veselības skolas pētnieki 16 gadus pētīja 2700 amerikāņu pieaugušo (vecāku par 65 gadiem) slimību vēstures.

Pētnieki pētīja 2700 veselu amerikāņu medicīniskos rādītājus, no kuriem visi bija vecāki par 65 gadiem un vairāk. Pētījumi ilga 16 gadus, tajos tika pierādīts, ka cilvēki, kuru asinīs ir augsts omega-3 taukskābju līmenis, par 27% retāk mirst priekšlaicīgi.

Jau sen ir zināma zivju labvēlīgā ietekme uz veselību, bet pirmo reizi bija veikts pētījums attiecībā uz vecāka gadagājuma cilvēkiem. Cilvēku asinīs, kuri nekad nebija uzturā lietojuši zivis un pēkšņi to sāka darīt 2 reizes nedēļā, omega-3 taukskābju līmenis asinīs strauji palielinājās. Ja zivis uzturā lietoja biežāk nekā 2 reizes nedēļā, omega-3 taukskābju līmenis asinīs nepalielinājās tik nozīmīgi un strauji.

Amerikāņu speciālisti saka, ka 500 mg omega-3 taukskābju dienā veselam cilvēkam ir pietiekoši, bet cilvēkam ar sirds problēmām dienā nepieciešamais omega-3 taukskābju daudzums ir no 800 līdz 1000 mg.

Amerikas pārtikas standartu aģentūra kā labākos omega-3 taukskābju avotus iesaka skumbriju, siļķi un tunci, raksta «telegraph.co.uk».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv