Triumfē zviedrietes, Latvijas biatlonstēm atkal neveiksmes

Pasaules kausa izcīņas trešajā posmā biatlonā 15 kilometru klasiskajā distancē sievietēm šodien atkal dubultuzvaru izcīnīja zviedrietes Helēna Junsone un Anna Karina Ūlofsone-Zideka, bet labākā no Latvijas biatlonistēm Līga Glāzere finišēja 77. vietā.

Anna Carin Olofsson-Zidak, Helena Jonsson & Anastasiya Kuzmina

Pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējai Junsonei šī bija jau trešā uzvara sacensībās šosezon. Viņa šaušanās bija nekļūdīga un finišā savu tautieti apsteidza par 22,6 sekundēm. Abām Zviedrijas biatlonistēm šī bija jau trešā dubultuzvara šosezon.

Trešo vietu negaidīti izcīnīja slovākiete Anastasija Kuzmina, kura šaušanās kļūdījās reizi un finišā Junsonei zaudēja 27,3 sekundes.

Latvijas biatlonistes atkal startēja neveiksmīgi - Līga Glāzere pirmajās trijās šaušanās kļūdījās tikai reizi, tomēr pēdējos trijos šāvienos pieļāva divas kļūdas un finišā Junsonei zaudēja septiņas minūtes un 14,7 sekundes, kas deva 77. vietu.

Izlases līdere Madara Līduma bija nekļūdīga šaujot guļus, bet divās šaušanās stāvus kopā pieļāva sešas kļūdas un finišā uzvarētājai zaudēja septiņas minūtes un 34,9 sekundes, ieņemot 81. vietu.

Žanna Juškāne ar četrām kļūdām ieņēma 84. vietu, bet Gerda Krūmiņa kļūdījās sešas reizes, kas 109 finišējušo dalībnieču konkurencē deva 94. vietu.

Šodien klasisko 20 kilometru distanci uzsāks vīrieši. Ar 20. numuru startēs Latvijas izlases līderis Ilmārs Bricis, ar 71. numuru trasē dosies Oļegs Maļuhins, kuram šis būs pirmais starts Pasaules kausā gandrīz četru gadu laikā, bet attiecīgi ar 91. un 132. numuru cīņā iesaistīsies Kaspars Dumbris un Jānis Bērziņš.

Pasaules kausa trešais posms Slovēnijā sestdien turpināsies ar sprinta sacensībām, bet svētdien notiks iedzīšana.