«TTT Rīga» piekāpjas Krievijas čempionēm

FIBA Eirolīgas turnīra A apakšgrupas pirmā apļa pēdējā spēlē «TTT Rīga» basketbolistes trešdienas vakarā savā laukumā ar 53:74 zaudēja Gundara Vētras vadītajām Krievijas čempionēm Jekaterinburgas UGMK.

Kristīne Kārkliņa

«TTT Rīga» izrādīja nopietnu pretestību spēcīgajai Jekaterinburgas UGMK komandai, neļaujot pretiniecēm izšķirt mača likteni jau pirmajās trīs ceturtdaļās.

«TTT Rīga» galvenā trenera Aigara Neripa pēcspēles komentārs.

«TTT Rīga» komandai šajā mačā bija jāiztiek bez uzbrukuma līderes Lindras Vīveres, taču bez viņas komandas sniegums bija pat vēl saturīgāks, nekā būtu bijis ar amerikānieti, kas tendēta uz individuālu spēli.

Mača sākumā «zvaigžņotajām» pretiniecēm izdevās nedaudz atrauties rezultātā, pirmās ceturtdaļas vidū «rīdzinieces» pievilka līdz 12:17, tomēr pēdējos septiņus punktus ceturtdaļā guva UGMK basketbolistes (12:24). Otrajā ceturtdaļā Krievijas čempiones spēja palielināt pārsvaru, taču «TTT Rīga» komanda nenolaida rokas un līdz lielajam pārtraukumam panāca 27:41.

Trešo ceturtdaļu mājinieces iesāka lieliski, pirmajās trīsarpus minūtēs veicot 7:0 izrāvienu un pietuvojoties līdz 34:41. Tomēr turpinājumā UGMK spēja atrast variantus, kā apstādināt «rīdzinieču» uzbrukumu un apspēlēt viņu aizsardzību, lai gan kopumā ceturtdaļu laukuma saimnieces zaudēja tikai ar 11:12, kas pirms pēdējām desmit minūtēm deva 38:53. Pēdējās desmit spēles minūtēs laukumā turpinājās līdzvērtīga cīņa, tomēr pēdējās minūtēs UGMK basketbolistes spēja panākt lielāko pārsvaru.

Citās A apakšgrupas spēlēs trešdienas vakarā Lietuvas čempiones Viļņas TEO savā laukumā ar 67:80 zaudēja Itālijas čempionēm Taranto «Cras Basket», tādējādi «rīdzinieces» ar vienu uzvaru piecos mačos saglabā 5. vietu apakšgrupā. Vēl vienā apakšgrupas spēlē Stambulas «Galatasaray» savā laukumā ar 62:63 zaudēja Valensijas «Ros Casares».

Turnīra otrā apļa pirmo spēli «TTT Rīga» aizvadīs nākamo trešdien, 2. decembrī, kad savā laukumā uzņems spēcīgo «Ros Casares», kurai viesos tika zaudēts ar graujošu rezultātu 38:118.