«TTT Rīgai» pirmā uzvara Eirolīgā Pozitīvi

FIBA Eirolīgas A apakšgrupas spēlē šodien pirmo uzvaru četros mačos izcīnīja «TTT Rīga» basketbolistes, kas izbraukumā ar 74:68 pieveica Lietuvas un Baltijas čempiones Viļņas TEO.

Kristīne Kārkliņa

«TTT Rīga» basketbolistes šovakar viesos ar 74:68 pārspēja pēdējo gadu Lietuvas un Baltijas spēcīgāko komandu Viļņas TEO.

«TTT Rīga» komandas labā 23 punktus guva Liza Vilisa, 21 punktu pievienoja Lindra Vīvere, bet ar 11 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Spānijas izlases centra spēlētāja Sindija Lima. TEO komandā 22 punktus un desmit rezultatīvas piespēles sakrāja Renē Montgomerija, bet 18 punkti un desmit atlēkušās bumbas melnkalnietes Milkas Bjeļicas rēķinā.

Maču labāk iesāka laukuma saimnieces, kuras spēja izvirzīties vadībā ar 6:0 un 8:2, tomēr ceturtdaļas turpinājumā Latvijas vicečempiones spēja atgūties un līdz ceturtdaļas beigām izvirzījās vadībā ar 24:23. Otrajā ceturtdaļā «rīdzinieces» dominēja laukumā un desmit minūtēs spēja pieveikt pretinieces ar 21:12, izšķirošo izrāvienu veicot ceturtdaļas vidū, kad «TTT Rīga» komandai bija pat +15 (42:27), bet pēc pirmā puslaika «rīdziniecēm» bija desmit punktu pārsvars (45:35).

Trešās ceturtdaļas sākumā «TTT Rīga» atkal palielināja pārsvaru, bet pirms pēdējām desmit minūtēm «rīdziniecēm» bija +10 (60:50). Arī pēdējā ceturtdaļā TEO basketbolistes nespēja apdraudēt «TTT Rīga» komandas uzvaru un tuvāk par sešu punktu deficītu Lietuvas čempiones netika.

Jāpiebilst, ka šī bija pirmā spēle «TTT Rīgai» galvenā trenera Aigara Neripa vadībā, kurš šajā amatā nomainīja Aināru Čuksti.

Citā A apakšgrupas spēlē Gundara Vētras vadītās Krievijas čempiones Jekaterinburgas UGMK ar 69:54 pieveica Stambulas «Galatasaray», bet vēl vienā apakšgrupas mačā Itālijas čempiones Taranto «Cras Basket» savā laukumā tiekas ar vienu no turnīra favorītēm Valensijas «Ros Casares» (Spānija).

«TTT Rīga» basketbolistes nākamajā FIBA Eirolīgas spēlē pēc nedēļas, 25. novembrī savā laukumā uzņems UGMK komandu.