TUA € 5000 eiro maksu par atkārtotu atļauju varēs veikt pa daļām

Apollo
14 komentāri

Atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) pieprasīšanas gadījumā 5000 eiro maksājumu valsts budžetā varēs veikt arī pa daļām, paredz šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Imigrācijas likumā.

TUA € 5000 eiro maksu par atkārtotu atļauju varēs veikt pa daļām

Edijs Pālens/LETA

Turpmāk nosacījums par iemaksu valsts budžetā 5000 eiro apmērā atkārtotas TUA pieprasīšanas gadījumā tiks attiecināts uz visiem saņēmējiem, kuri tās ir saņēmuši par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā, kapitālsabiedrībās un banku pakārtotajās saistībās.

Pērn 6.jūnijā Imigrācijas likumā tika noteikts, ka ārzemniekiem, kuri ir saņēmuši TUA par ieguldījumiem kapitālsabiedrībā, iegādājoties nekustamo īpašumu, vai ieguldot banku pakārtotajās saistībās un iegādājoties bezprocentu valsts vērtspapīrus, atkārtoti pieprasot un saņemot TUA, jāveic vienreizējs maksājums valsts budžetā 5000 eiro apmērā.

Vienlaikus tika noteikts, ka šis nosacījums netiek piemērots tiem TUA saņēmējiem, kuri to saņēmuši saskaņā ar iepriekš spēkā esošajām Imigrācijas likuma redakcijām.

Šā gada 2.februārī Saeima pieņēma jaunus grozījumus Imigrācijas likumā, ar kuriem no Imigrācijas likuma izslēdza nosacījumu par 5000 eiro iemaksu valsts budžetā atkārtotas TUA pieprasīšanas gadījumā, ja TUA pieprasīšanas pamats ir bezprocentu valsts vērtspapīru iegāde.

Savukārt 8.septembra ārkārtas valdības sēdē valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai sagatavot un 2018.gada budžetu pavadošo likumprojektu paketē iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumus Imigrācijas likumā, paredzot TUA pagarināšanas maksas izņēmumu atcelšanu.

Komisija šodien atbalstīja Ministru kabineta ierosinājumus, kas paredz iespēju šo 5000 maksājumu veikt pa daļām. Proti, TUA saņēmējiem būs iespēja pirmo daļējo maksājumu 1000 eiro apmērā veikt atkārtotās termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanas brīdī un turpmākos maksājumus, katru arī 1000 eiro apmērā, ik gadu, reģistrējot termiņuzturēšanās atļauju.

Pašlaik pēc termiņa beigām atkārtotu TUA pieprasa aptuveni 70%. Vienlaikus Ekonomikas ministrija norāda, ka tagad atkārtota TUA pieprasīšana var kļūt nepievilcīgāka, it sevišķi tiem ārzemniekiem, kuri saņēmuši TUA sakarā ar ieguldījumiem kapitālsabiedrībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv