Turcijas prezidents tviterī nosoda «YouTube» bloķēšanu

Apollo
0 komentāru

Fakts, ka Turcijā tiek bloķēta piekļuve interneta videoklipu kolekcijai «YouTube», izpelnījies valsts prezidenta Abdullas Gila nosodījumu, turklāt savas domas valsts galva darījis zināmas citā jaunajā medijā - mikroblogošanas vietnē «Twitter».

Turcijas prezidents tviterī nosoda «YouTube» bloķēšanu

Foto: Scanpix/AP

Prezidents apliecināja, ka zina par daudzajām sūdzībām, ka nav iespējams piekļūt populārajai videoresursu vietnei, kā arī dažiem «Google» pakalpojumiem, vēsta ziņu aģentūra «Reuters».

«Esmu kategoriski pret to, ka tās ir slēgtas. Esmu devis rīkojumu atbilstošām institūcijām rast risinājumu,» tvitetrī raksta Gils.

Turcijas tiesa 2007.gadā nolēma slēgt pieeju «YouTube», pēc tam kad tur tika ievietots videoklips, kas, uzskatīja tiesneši, aizvaino modernās turku valsts izveidotāja Ataturka piemiņu.

Videomateriālā tika pausts, ka Ataturkam piemitusi netradicionāla seksuālā orientācija, un tāda tā esot Turcijas iedzīvotājiem. Ataturka aizvainošana Turcijā ir kriminālnoziegums.

Kā vēl janvārī apliecināja Eiropas Drošības un sadarbības organizācija, dažādu motīvu dēļ, arī politisku, Turcijā liegta pieeja 3700 tīmekļa vietņu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv