Turkmenistānas prezidents liek valstī izveidot privātus medijus

Apollo
0 komentāru

Turkmenistānas prezidents Gurbanguli Berdimuhamedovs devis norādījumus izveidot valstī privātus medijus, sestdien ziņo valdības laikraksts.

Turkmenistānas prezidents liek valstī izveidot privātus medijus

Foto: Scanpix/Reuters

«Es izdošu rīkojumu iesniegt priekšlikumus par privātu avīžu un žurnālu izveidošanu,» amatpersonām paziņojis Berdimuhamedovs.

Prezidents tāpat norādījis, ka valsts rūpnieku un uzņēmēju savienībai arī vajadzētu izveidot savu izdevumu, lai iepazīstinātu ar veiksmes stāstiem biznesā.

«Tāpat mēs atbalstīsim arī tos, kas vēlēsies dibināt jaunas partijas,» paziņoja Berdimuhamedovs, gan piebilstot, ka ar politisku partiju dibināšanu nevajadzētu steigties.

Turkmenistāna ir vienīgā postpadomju valsts, kurā nav privāto mediju. Valstī pastāv pieci telekanāli, 25 laikraksti, 15 žurnāli un viena ziņu aģentūra, kas visi pieder valstij.

Berdimuhamedovs pārņēma varu ar enerģiju bagātajā Turkmenistānā pēc ilgi valdījušā diktatora Saparmurata Nijazova nāves 2006.gadā. Prezidents solījis veikt reformas un ir spēris dažus soļus sava priekšteča mantojuma likvidēšanā, kaut gan kritiķi apgalvo, ka šiem pasākumiem esot tikai kosmētisks raksturs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv