Turpinās publiskie debess demonstrējumi visā Latvijā

Apollo
0 komentāru

Turpinot Starptautiskā Astronomijas gada aktivitātes Latvijā, 2. un 9. februārī atkal notiks publiski debess demonstrējumi. Zinoša astronoma vai astronomijas entuziasta pavadībā debesis caur teleskopu no pulksten 18 līdz 20 būs iespējams vērot Bauskā, Daugavpilī, Inčukalnā, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Ogrē, Rīgā, Smiltenē, Valmierā, Cēsīs, Ugālē un citur.

Kā informē Starptautiskā Astronomijas gada koordinators Latvijā Mārtiņš Gills, 2. februārī būs redzama puse Mēness diska, turklāt būs iespējams lieliski saskatīt tā reljefaino virsmu. Savukārt 9. februārī būs vērojams pusēnas Mēness aptumsums. Teleskopā būs iespējams aplūkot arī Veneru, kas janvārī un februārī vakara pusē redzama vidēji augstu virs apvāršņa kā debess spožākais spīdeklis.

31. janvārī no pulksten 12 līdz 16 Latvijas Universitātes (LU) Astronomijas institūta telpās notiks seminārs par skolu teleskopa «Meade ETX-90» lietošanu. Šos teleskopus 50 Latvijas skolas saņēma pagājušajā mācību gadā Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centra īstenotajā projektā «Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos». Semināru vadīs Ilgonis Vilks. Tajā būs iespēja saņemt informāciju par teleskopa standarta komplektāciju, teleskopa lietošanas režīmiem, sagatavošanos darbam, novērotajām darba īpatnībām, okulāriem, papildkomplektāciju, interesantiem novērojamiem objektiem un saņemt ieteikumus, kā vadīt vakara demonstrējumus. Dalība seminārā ir bezmaksas. Pieteikšanās pa e-pastu iya2009.lv@gmail.com vai tālruni 29289205.

Jau ziņots, ka par Starptautisko Astronomijas gadu pēc UNESCO iniciatīvas pasludināts 2009. gads, un tam veltīto pasākumu mērķis ir atzīmēt 400. gadadienu, kopš Galileo Galilejs pirmoreiz pavērsa teleskopu pret debesīm, iezīmējot jaunu posmu cilvēces izpratnē par Saules sistēmu un Visumu.

Visa 2009. gada garumā notiks dažādi pasākumi par astronomijas un Visuma izpētes jautājumiem, lai ikvienu tuvāk iepazīstinātu ar šo seno zinātnes nozari mūsdienu skatījumā. Pasākumus ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu organizē un koordinē Latvijas Astronomijas biedrība sadarbībā ar LU Astronomijas institūtu, Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centru, LU Lāzeru centra Astrospektroskopijas laboratoriju, Latvijas augstskolām, skolām un observatorijām.

Informācija par demonstrējumu norises vietām: http://sag2009.starspace.lv/public/sag2009/demo20090202.html

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv