Tuvākajā laikā dzīvokļu cenas Latvijā nesamazināsies

Apollo
0 komentāru

Tuvākajā laikā dzīvokļu cenas Latvijā nesamazināsies, aģentūrai LETA prognozēja vairākās nekustamo īpašumu kompānijās.

«Iespējams, kaut kad nākotnē Latvijā varētu samazināties dzīvokļu cenas, bet, ja nenotiks kaut kas ārkārtējs, īstermiņā to neprognozēju,» sacīja «Ober Haus Real Estate Latvia» izpilddirektors Ģirts Grīnbergs.

Viņš norādīja, ka dzīvokļu cenu kritums Lietuvā saistīts ar to, ka vietējās bankas sākušas uztraukties par iespējamo nekustamā īpašuma tirgus pārkaršanu.

«Ja pie mums bankas sāks uztraukties, tad arī varētu sāk kristies dzīvokļu cenas,» sacīja uzņēmējs.

Savukārt «Colliers International» tirgus analītiķe Ludmila Petrušina norādīja, ka Lietuvā ir sācies stabilizācijas process, kas Latvijā vēl tik drīz neesot gaidāms.

«Latvijā dzīvojamais fonds sācis strauji attīstīties tikai pēdējos gados, cilvēki joprojām vēlas iegūt savā īpašumā dzīvokļus. Tāpēc cenas pagaidām nesamazināsies,» prognozēja Petrušina.

Kā ziņots, maijā Lietuvā pazeminājušās dzīvokļu cenas, ziņo interneta nekustamā īpašuma sludinājumu lapa «Kapitalas.com».

Maijā dzīvokļi vecajās mājās Viļņā palika lētāki vidēji par 0,4%, Kauņā - par 3,4%, Klaipēdā - par 5,2%, Šauļos - par 2,3% un Panevēžā - par 4,3%, Maijs šogad ir pirmais mēnesis, kad visās Lietuvas lielākajās pilsētā pazeminājušās nekustamā īpašuma cenas.

Tiek pieļauta iespēja, ka cenu kritumu ietekmēja ziņa, ka eiro Lietuvā netiks ieviests.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv