Tuvākajās nedēļās būs zināms, vai Jaunā viļņa veidotājiem būs ordeņi

Apollo
0 komentāru

Tuvākajās trīs nedēļās taps skaidrs, vai Ordeņa kapituls pirmdien ir pieņēmis lēmumu par Triju zvaigžņu ordeņa piešķiršanu arī Jaunā viļņa veidotājiem, otrdien vēsta «Neatkarīgā».

Tuvākajās nedēļās būs zināms, vai Jaunā viļņa veidotājiem būs ordeņi

Foto: Krists Spruksts/LETA

Pagaidām vēl to nav iespējams uzzināt, jo atbilstoši Valsts apbalvojumu likumam par Ordeņu kapitulu tā sēdes ir slēgtas un tajās notikušo debašu saturs nav izpaužams. Tos publiskos reizē ar pilnu apbalvojamo sarakstu oficiālajā laikrakstā.

Diskusijas par ordeņu piešķiršanu sākās ar publiskoto faktu, ka bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Ģirts Trencis rosinājis Ordeņu kapitulu piešķirt valsts augstāko apbalvojumu Jaunā viļņa rīkotājiem. Viņu vidū ir pasākuma rīkotāju vadītājs Aleksandrs Šenkmans un konkursa komisijas līdzpriekšsēdētājs komponists Igors Krutojs.

Pēc kūrortpilsētas bijušā mēra ieskatiem, konkurss Jūrmalā noticis daudzus gadus, taču valsts nekādā veidā tā rīkotājiem nav pateikusies, tāpēc šā augstā apbalvojuma piešķiršana būtu īsti laikā. Jūrmalas domes vārdā rakstītajā apbalvošanas ierosinājumā teikts, ka Jaunais vilnis Latvijas un Jūrmalas vārdu popularizējis pasaulē, ka miljoniem cilvēku tas kļuvis par noteiktu vērtību, ka tas ir atbalsts jauniem muzikāliem talantiem un ir stiprinājis attiecības starp Latviju un Eiropas, NVS, Āzijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm.

Lai ārvalstu pilsoņi saņemtu valsts apbalvojumus, nepieciešama Ārlietu ministrijas (ĀM) piekrišana. Tā trīs mēnešu laikā veic nepieciešamās darbības, lai saņemtu ārvalstnieka apbalvošanai ar valsts apbalvojumu nepieciešamo atļauju no kompetentajām ārvalstu institūcijām. To, vai vispār ir bijis un kāds lēmums ir pieņemts saistībā ar Jaunā viļņa organizatoru izvirzīšanu godpilnajam apbalvojumam, nav iespējams uzzināt, jo visa informācija ir ierobežotas pieejamības, līdz ar to tā nav komentējama.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv