Tuvāko dienu laikā uz Zemes nokritīs 1000 kilogramus smaga ierīce

Apollo
134 komentāri

Vienam no Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) satelītiem beigusies degviela un tiek prognozēts, ka tuvāko dienu laikā 1000 kilogramus smagā ierīce nokritīs uz zemes, vēsta «Cnn.com».

Tuvāko dienu laikā uz Zemes nokritīs 1000 kilogramus smaga ierīce

Foto: Ars Electronica, CC BY-NC-ND 2.0

Neviens nevar paredzēt, kur tieši tas nokritīs, bet EKA prognozē, ka tas, visticamāk, nokritīs okeānā vai kādā neapdzīvotā teritorijā. Precīzāki dati par nokrišanas vietu būs iegūstami tikai pēc satelīta nokļūšanas zemes atmosfērā, informējusi EKA.

Satelīts kosmosā tika nogādāts 2009.gadā, lai pētītu Zemes gravitācijas svārstības, veidotu okeāna straumju cirkulācijas modeļus un veiktu vēl citus mērījumus.

EKA mājaslapa vēsta, ka satelīts 2011.gada martā reģistrējis skaņas viļņus no zemestrīces, kas toreiz smagi skāra Japānu, tādējādi kļūstot par pirmo seismometru Zemes orbītā.

Sākotnēji tika prognozēts, ka satelīts nokritīs ātrāk, taču izrādījās, ka tas degvielu patērē lēnāk, nekā sākumā domāts. Degviela satelītam beidzās 21.oktobrī, kad tas riņķojis ap Zemi 200 kilometru augstumā. Tuvākajās dienās satelīta riņķošanas augstums sāks strauji kristies.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv