Tvīda brauciens noslēgs Rīgas Velo nedēļu

Apollo
1 komentārs

Jau ceturto gadu, pulcinot daudzus 20./30. gadu dzīvesstila piekritējus un sirsnīgus velobraucējus, arī šogad Rīgas Velo nedēļa noslēgsies ar vizuāli krāšņo Tvīda braucienu svētdien, 5.maijā.

Tvīda brauciens noslēgs Rīgas Velo nedēļu

Foto: Edijs Pālens/LETA

Tie, kuri piedalās Tvīda braucienā, izjūt šo īpašo, krāšņo senatnes noskaņu, ko nevar sajust nevienā citā Rīgā notiekošajā velobraucienā, tādēļ Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un «Ērenpreiss» velosipēdu darbnīca aicina dalībniekus, lai Rīgu pārņem velo un tērpu parāde. Dalībai braucienā ir svarīgi divi elementi - velosipēds un, kas svarīgāk, retro stila - tvīda tērps, savukārt par pārējo atmosfēru parūpēsies organizatori. Krāšņākajiem tērpiem būs sarūpētas īpašas balvas.

Pirms Tvīda brauciena starta 14.00 būs pulcēšanās un reģistrēšanās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, kur divu stundu garumā norisināsies ar velo kultūru saistītas aktivitātes: velodarbnīca - pirms brauciena būs iespēja pielabot braucamo «Ērenpreiss» velosipēdu darbnīcā, tvīda matu frizūru paraugdemonstrējums, spēles kungiem, dāmām un bērniem, kā arī tvīdiniekus un skatītājus iesildīs rokenrola deju klubs «Swing Dance» ar džeza, svinga un «lindy hop» dejām.

Tvīda brauciens šogad sāksies plkst. 16.00 no Esplanādes, izbrauksim lokus pa kluso centru līdz Dziesmusvētku parkam, tad cauri krāšņajai Ausekļa ielai uz Kronvalda parku, tālāk dosimies uz Doma laukumu un pāri Akmens tiltam, cauri šaurajām un senatnīgajām Pārdaugavas ieliņām nonākot Kalnciema ielas kvartālā.

Plkst. 18.00 etīžu teātris «NERTEN» kronēs Tvīda Karali un Karalieni, kā arī demonstrēs (gandrīz tematisku) etīžu programmu. Par muzikālo noskaņu parūpēsies ansamblis «Manta» un «Jakob Noiman Festival Band».

Par satiksmes drošību brauciena laikā rūpēsies Valsts un Pašvaldības policija.

Tvīda brauciens (no angļu valodas «Tweed Run») ir velosipēdu brauciens retro tērpos, šī tradīcija aizsākusies 2009.gadā Londonā, strauji izplatoties visā pasaulē - arī Rīgā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv