U-16 basketbolisti zaudē Čehijai un netiek uz pasaules čempionātu

Latvijas U-16 puišu kadetu basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā piektdien ar rezultātu 66:68 (24:17, 13:18, 22:17, 7:16) zaudēja Čehijas valstsvienībai.

Līdz ar to Latvijas kadeti neieguva iespēju piedalīties nākamajā gadā Lietuvā paredzētajā pasaules U-17 čempionātā.

Kaut mačs ritēja līdzīgā cīņā, lielāko daļu nelielā vadībā atradās Latvijas izlase. Pēc tam kad pirmās ceturtdaļas beigu daļā Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 16:15, čehi vadību atguva vien cīņas priekšpēdējā minūtē. Vēl pirms pēdējās ceturtdaļas latvieši atradās vadībā ar 59:52, tomēr četras minūtes pirms cīņas beigām rezultāts jau bija neizšķirts 62:62, bet pusotru minūti pirms mača izskaņas Latvija nokļuva zaudētājos ar 65:66.

Rolands Šmits ar vienu soda metienu rezultātu izlīdzināja, bet nākamajos divos uzbrukumos Čehijas metieni bija nesekmīgi. Tomēr Čehijas izlase sekmīgi cīnījās pie sava groza, un septiņas sekundes pirms cīņas beigām mājinieku līderis Prokops Slaņina ieguva iespēju izpildīt divus soda metienus, kuri bija precīzi. Pēdējais uzbrukums piederēja Latvijas izlasei, tomēr Šmita divpunktu metiens grozā neiekrita.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 15 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Armands Ginters, bet Šmits guva 12 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. Savukārt čehu labā Slaņina guva 20 punktus un izcīnīja astoņas bumbas zem groziem.